Mladý pár okradol v Leopoldove muža s barlami. Jeho platobné karty odhodili na strechy budov


Foto: Mladý pár okradol v Leopoldove muža s barlami. Jeho platobné karty odhodili na strechy budov Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Mladý pár okradol v Leopoldove štyridsaťjedenročného muža s barlami. V utorok v noci k nemu pristúpil dvadsaťosemročný muž a odopol mu karabínku na taške. Keď sa popruh uvoľnil, mladý muž s ňou utiekol preč.

Na miesto bolo zavolaných niekoľko policajných hliadok z Leopoldova, železničnej polície a trnavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. Po príchode na miesto začali po podozrivom mužovi hneď pátrať. Krátko na to dostali informáciu, že sa v blízkosti stanice pohybujú podozrivé osoby. Keď zbadali policajné auto, začali utekať. „Policajti ich však zakrátko zastavili a skontrolovali. Obaja sa im mali na mieste ku krádeži nakoniec aj priznať,“ informuje polícia. 

Muž a jeho tridsaťsedemročná priateľka mali z kapsičky vybrať hotovosť, platobné karty, peňaženku a mobil a prázdnu ju vyhodiť do smetného koša. Potom sa snažili platobnými kartami platiť na čerpacej stanici a následne ich mali odhodiť na strechy okolitých budov.

Dvojica bola obmedzená na osobnej slobode. „Policajti z trnavskej kriminálnej polície skutok vyšetrujú ako zločin krádeže a prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku spolupáchateľstvom,“ informuje polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu