FOTO: Dopravné značky v Piešťanoch pripomínajú slalom. Podľa miestnych sú rizikom pre nevidiacich


FOTO: Dopravné značky v Piešťanoch pripomínajú slalom. Podľa miestnych sú rizikom pre nevidiacich
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Mesto Piešťany - To Najlepšie z Piešťan

Vo facebookovej skupine Mesto Piešťany - To Najlepšie z Piešťan rezident Igor upozornil na nebezpečne umiestnené značky v meste. Je ich hneď niekoľko a vo viacerých lokalitách. Niektoré sú dokonca umiestnené priamo v strede chodníka. „Keď dopravní inžinieri urobia slalomovú dráhu pre chodcov. O nevidiacich a vozíčkaroch ani nehovorím. Celé zle,“ napísal Igor. 

Galéria: 7 fotiek

Nesúhlasí s ním Adam, ktorý tvrdí, že sa dá značkám ľahko vyhnúť. „Neviem teraz, majú byť uprostred cesty či čo ? Akože chápem, že nie sme taká vyspelá krajina, aby tu bolo všetko tip-top. Ale každý, kto má oči a zdravý rozum sa im dokáže snáď vyhnúť,“ píše. Autor príspevku ho však upozorňuje na to, že ľudia odkázaní na invalidný vozík a nevidiaci sa prekážke vyhnúť len ťažko.

„Tie značky na chodníkoch sú veľmi nebezpečné, keďže farbou splývajú s terénom,“ myslí si Katarína. Ďalšia diskutujúca Ľudmila zas upozorňuje na to, že značky sú tam už niekoľko rokov. Polícia na základe zverejneného príspevku situáciu v meste preverí, a v prípade nesprávneho umiestnenia dopravného značenia spracuje a zašle mestu Piešťany žiadosť o jeho preloženie,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava Zlatica Antalová.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu