Fakultná nemocnica v Trnave ruší zákaz návštev. Chorobnosť v kraji je stále najvyššia


Foto: Fakultná nemocnica v Trnave ruší zákaz návštev. Chorobnosť v kraji je stále najvyššia Foto: unsplash.com

Nedávno sme informovali o tom, že Fakultná nemocnica v Trnave ohlásila na viacerých oddeleniach zákaz návštev. Týkal sa onkologického oddelenia, geriatrického oddelenia, kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, oddelenia pneumológie a ftizeológie, urologickej kliniky, neurologickej kliniky, chirurgickej kliniky, kliniky vnútorného lekárstva a oddelenia kardiológie.

Dnes nemocnica oznámila, že návštevy sú opäť povolené. Rozhodla tak na základe informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. „V prípade zhoršenej situácie na konkrétnej klinike alebo oddelení môže byť opäť zavedený zákaz návštev. Prosíme, aby ste pri návšteve dodržiavali všetky hygienicko-epidemické opatrenia,“ napísala nemocnica.

Chorobnosť oproti minulého týždňu na Slovensku klesla o 19,6 %. Najvyššia chorobnosť bola práve v Trnavskom kraji a najnižšia v Košickom kraji. Najviac bola zaznamenaná u detí vo veku do 5 rokov. Komplikovaný priebeh ochorenia malo 3,9 % zo všetkých pacientov anestéziologicko-resuscitačné oddelenia. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu