Vianoce na skle maľované a výstava diel Ľubomíra Kolára sa otvára 30. 11. v Západoslovenskom múzeu


Foto: Vianoce na skle maľované a výstava diel Ľubomíra Kolára sa otvára 30. 11. v Západoslovenskom múzeu Foto: Západoslovenské múzeum v Trnave

Západoslovenské múzeum v Trnave pozýva všetkých milovníkov umenia na výstavu Vianoce na skle maľované. Autor vystavovaných diel, Ľubomír Kolár, je rodák z Trnavy. Vyrastal v obci Pata a dnes žije a tvorí v Bratislave. Venuje sa insitnému umeniu a technike maľby na sklo. 

Ľubomír Kolár vo svojej tvorbe zobrazuje predovšetkým motívy z ľudovej slovesnosti, zobrazuje slovenské tradície, bežný život ľudí na vidieku, striedanie ročných období, zvyky a tradície, ktoré k nim patria. 

K maľbe na sklo ho inšpirovali najznámejší slovenskí maliari, ktorý sa tejto technike venovali, a to Ferdinand a Alexander Salzmannovci. Kolár sa svojej záľube venuje už 30 rokov. Jeho diela vychádzajú v zahraničí i na Slovensku, vystavoval ich na kolektívnych výstavách ale aj samostatne. 

Výstava v Západoslovenskom múzeu je zameraná predovšetkým na vianočné motívy v tvorbe Ľubomíra Kolára. Atmosféru Vianoc v Trnave si tak môžete vychutnať a j v duchu umenia. Vernisáž výstavy s uskutoční už vo štvrtok 30. novembra o 16:00. Výstava bude otvorená až do 14. januára 2018.


Miesto: Západoslovenské múzeum v Trnave
Dátum: 30.11.2017 - 16:00    14.01.2018 - 19:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Západoslovenské múzeum v Trnave