VIDEO: Bytový dom na Coburgovej chce Trnava zbúrať. Za posledný mesiac horel štyrikrát


Foto: VIDEO: Bytový dom na Coburgovej chce Trnava zbúrať. Za posledný mesiac horel štyrikrát Foto: Google Maps

Bytový dom na Coburgovej ulici je dlhodobo v havarijnom stave. Jeho interiér pripomína smetisko a budova je odpojená ako od vody, tak aj od elektriny. Trnavská radnica sa preto rozhodla ju zbúrať. Za likvidáciu mesto zaplatí takmer 300 000 eur. Informáciu priniesla Mestská televízia Trnava. 

„Momentálne beží verejné obstarávanie na realizátora asanácie. Konkrétne termíny a cena budú zrejmé po uzavretí súťaže, vyhodnotení a podpise zmluvy,“ uviedla pre spomínanú televíziu hovorkyňa mesta Veronika Majtánová. Okrem rozpadnutého stavu má bytový dom problémy aj s častým vznikom požiarov.Za uplynulý mesiac v ňom horelo štyrikrát, pričom tri požiare vznikli úmyselne. „Hasenie požiarov v takýchto prípadoch je odlišné iba tým, že je potrebné horiaci odpad vyniesť na voľné priestranstvo, aby dohorel v celom svojom objeme, nie len na povrchu,“ uviedla pre Mestskú televíziu Trnava hovorkyňa HaZZ v Trnave Lenka Koštálová. 

Viaceré okná a vchody na prízemí sú na Coburgovej zamurované. Správca sa pre tento krok rozhodol najmä preto, že v budove prebývali ľudia bez domova. „Chceme tu vytvoriť miesto pre novú kvalitnú infraštruktúru, pretože chceme Coburgovu zrevitalizovať,“ dodáva Majtánová. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu