Advent v Trnave rozžiari centrum mesta, prinesie pekný program a zahreje dušu, začína sa už 1. 12.


Foto: Advent v Trnave rozžiari centrum mesta, prinesie pekný program a zahreje dušu, začína sa už 1. 12. Foto: Mesto Trnava

Príchod vianočných sviatkov v Trnave každoročne ohlasujú predvianočné trhy so zaujímavým programom. Obdobie očakávania Vianoc sa tento rok uskutoční v réžii samosprávy a ponesie názov Advent v Trnave. Začína sa už v piatok 1. decembra 2017 otvorením Adventných trhov na Trojičnom námestí. 

„Chceme priniesť taký program, ktorý bude citlivo dopĺňať atmosféru najvýznamnejších sviatkov v roku. Zostavovali sme ho preto s dôrazom na to, aby zahrial dušu ako pohár horúcej medoviny a doprial tiež oddych uponáhľanej mysli,“ hovorí Peter Cagala, vedúci úseku kultúry Správy kultúrnych a športových zariadení Mesta Trnava. 

V piatok o 19:00 sa rozsvieti vianočný stromček v centre mesta. Atmosféru dotvorí koncert Simy Martausovej. Už 5. decembra privítame v meste Mikuláša. S anjelmi a čertíkmi dorazí už o 17:15 na Námestie sv. Mikuláša, ktoré spoločne s deťmi rozsvieti. Mikulášsky záprah sa potom vyberie smerom k Trojičnému námestiu, kde o 18:00 vystúpi Miro Jaroš. 

Predvianočné trhy prinášajú zaujímavý a bohatý kultúrny program 

Hudobný program adventu je plný zvučných mien ako napríklad Katka Koščová, Vrbovské vŕby, Juraj Hnilica, Janais, Lúčnica, Iva Bittová a Čikori, Spektrum a iní. Na deti budú čakať rozprávky divadla Dvor zázrakov na radnici a tiež Predvianočné tvorivé dielne. Až do 7. januára funguje klzisko na Hlavnej ulici, denne od 10:00 do 20:00. 

Adventný program plný aj nevšedných aktivít a podujatí, ktoré si môžete vychutnať najviac práve počas vládnucej atmosféry Vianoc. Napríklad môžete vystúpiť na Mestskú vežu s lampášom, navštíviť môžete Stredoveké vianočné trhy od 15. do 17. decembra. 

Počas trhov môžete podporiť aj dobrú vec

Pri radosti Vianoc nesmieme zabúdať ani na tých, ktorí v živote nemajú toľko šťastia ako my a podporiť dobrú vec môžete kúpou punču v charitatívnom stánku Mesta Trnava. Výťažok z predaja poputuje organizáciám tretieho sektora, ktoré pracujú v sociálnej oblasti.

Okrem toho bude počas celých Adventných trhov v charitatívnom stánku mesta prebiehať predaj výrobkov organizácií tretieho sektora zdravotne postihnutých, občianskych združení, chránených dielní a detského domova v Trnave.

21. decembra prinesú skauti do Trnavy betlehemské svetlo. O deň neskôr sa v dome Katolíckej jednoty Slovenska uskutoční Štedrá večera pre osamelých ľudí a ľudí bez domova.


Na predvianočné obdobie zabezpečilo mesto viac ako len nové stánky

„Pripraviť predvianočné trhy tak, aby bola spokojná čo najväčšia časť návštevníkov, je výzvou. Predstavy a očakávania ľudí sa rôznia, počas uplynulých mesiacov sme však intenzívne pracovali na tom, aby bol Advent v Trnave pestrý a aby si z jeho ponuky mohol vybrať každý. Svoj sortiment predstavia desiatky predajcov a remeselníkov,“ približuje Peter Babinec, vedúci odboru dopravy a komunálnych služieb Mestského úradu v Trnave, ktorý zastrešuje technickú stránku predvianočných aktivít v meste.

„Trojičné námestie tento rok ozvláštnia nové drevené stánky v štýlovom dizajne. Už teraz na ne máme veľmi dobrú spätnú väzbu, ľuďom sa páčia. Naším cieľom je, aby sa sem domáci aj návštevníci z okolitých miest radi vracali,“ pokračuje.

Mesto upozorňuje aj na to, že verejné toalety budú v prevádzke dlhšie. Nájdete ich na Radlinského ulici. Otvorené budú cez týždeň od 8:00 do 23:00. Adventné trhy budú trvať až do 23. decembra. Rok 2017 vyprevadíme o polnoci 31. decembra novoročným ohňostrojom. Ešte predtým sme pripravili malú generálku pre deti, ktoré si o 18.00 hod. užijú svoj vlastný, detský ohňostroj.


Viac informácií o programe nájdete na stránke mesta, na facebooku, na stránke advent.trnava.sk a v našich článkoch.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava