V Skalici vyčíňal maloletý vandal. Poškodil novozavedenú elektronickú informačnú tabulu mesta


Foto: V Skalici vyčíňal maloletý vandal. Poškodil novozavedenú elektronickú informačnú tabulu mesta Foto: Facebook/Mesto Skalica

Mesto Skalica informuje o úmyselnom poškodení informačnej tabule na Štefánikovej ulici, ktorá bola zavedená v jeseni minulého roka v rámci projektu SMART CITY. Daný čin spôsobil škodu v hodnote niekoľkých tisíc eur, pričom sa ním začala zaoberať mestská polícia.

Zo záznamu bezpečnostných kamier vyplýva, že na mieste činu sa dňa 29. februára o 7:40 hod. pohybovala žena z Holíča s dvoma maloletými deťmi. Jedna z kamier zdokumentovala, ako maloletý chlapec hodil do informačnej elektronickej tabule kameňmi, ktoré boli umiestnené okolo okrasných drevín. Prvý hod nasmeroval do zadnej strany tabule, pričom nevynechal ani jej predok.

Po danom incidente matka s deťmi spolu s náhodnou svedkyňou urýchlene odišli z miesta činu smerom na Potočnú ulicu. Ďalšia z bezpečnostných kamier zachytáva, ako maloletý chlapec na parkovisku pri VÚB banke úmyselne kopol do bočnej strany zaparkovaného osobného automobilu.

Príslušníci mestskej polície všetky osoby zaznamenané prostredníctvom bezpečnostného kamerového systému stotožnili. V súvislosti s tým sa začne preverovanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzieho majetku podľa Paragrafu 245 Trestného zákona. Mestská polícia tak apeluje na rodičov, aby svoje deti vychovali k úcte životu a zdraviu a rovnako aj k rešpektu voči svojmu a cudziemu majetku.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu