Západoslovenské múzeum v Trnave a Trnavský samosprávny kraj vás pozývajú na Advent v múzeu


Foto: Západoslovenské múzeum v Trnave a Trnavský samosprávny kraj vás pozývajú na Advent v múzeu Foto: Západoslovenské múzeum v Trnave

Predvianočné obdobie je v Trnave spojené s Adventnými trhmi a rôznymi podujatiami. Ani Západoslovenské múzeum sa vianočnej atmosfére nevyhlo. Už 3. decembra vás pozýva na podujatie s názvom Advent v múzeu, ktoré sa začne o 15:00. 

Tohtoročná predvianočná akcia sa bude niesť v duchu 130. výročia narodenia trnavského pekára, cukrára a predovšetkým zberateľa starožitností a ľudového umenia Štefana  Cyrila Parráka. 

Slávnostné otvorenie bude prebiehať na druhom poschodí pri zreinštalovanej buste zberateľa, kde si pripomenieme jeho životný príbeh. Všetci návštevníci budú mať jedinečnú možnosť objavovať Parrákovú zbierku v rámci komentovanej prehliadky múzea. Po skončení prehliadky sa môžu návštevníci občerstviť v štylizovanej cukrárni U Parráka. 

Záujemcovia si tiež budú môcť pozrieť prezentáciu o živote a zbierke zberateľa v koncertnej miestnosti. Vianočnú atmosféru spevom vianočných kolied doplnia členovia detského folklórneho súboru Trnavček.


Miesto: Západoslovenské múzeum v Trnave
Dátum: 03.12.2017 - 15:00    20:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Západoslovenské múzeum v Trnave