Muž našiel na ulici v Piešťanoch mŕtveho potkana. Sú v meste premnožené? Zistili sme reakciu mesta


Foto: Muž našiel na ulici v Piešťanoch mŕtveho potkana. Sú v meste premnožené? Zistili sme reakciu mesta

Miroslav zverejnil vo facebookovej skupine fotografiu mŕtveho potkana na chodníku v centre Piešťan. „Už ani toho to tu nebavilo….“ žartoval. K jeho vtipu sa pridali aj ďalší. „Asi sa mu nepodarilo v meste zaparkovať,“ napísal Andrej. Iní zas píšu vtipy o tom, že v Piešťanoch „neskapal pes“ ale potkan.

Katarína s nimi však nesúhlasí. „Aktivít je každý deň viac než sa da stihnúť, stačí za niečo nepovažovať iba otravný hluk,“ tvrdí. Miestni obyvatelia, ktorí ulicou prechádzali dokonca priznali, že vtedy ešte živého potkana videli na vlastné oči. „Stretli sme ho. O 15-tej ešte žil. Deti mali zážitok,“ napísala Jana.

Sú potkany premnožené?

Fotografiu mŕtveho zvieraťa spolu so sťažnosťami obyvateľov sme poslali vedeniu mesta. K téme sa vyjadrila Miroslava Martinkovičová, referentka pre zeleň, ochranu vôd a chod zvierat z Odboru životného prostredia.


„Výskyt jedného hlodavca (potkan hnedý), ktorého občan „zhliadne“ na ulici, prípadne pri stanovištiach nádob na komunálny odpad, nemožno pokladať za ich premnoženie. Mesto Piešťany na základe výzvy Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vykonáva reguláciu živočíšnych škodcov dvakrát ročne (jar, jeseň)  a v prípade potreby aj mimo tohto obdobia. Činnosť realizuje odborne spôsobilá osoba na základe zmluvy s mestom,“ vraví Martinkovičová.

Videli ste v Piešťanoch nejakú inú zvláštnosť alebo máte tip? Napíšte nám e-mail na adresu info@trnavak.sk.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu