Jozef Viskupič prevzal svoj mandát predsedu Trnavského samosprávneho kraja


Foto: Jozef Viskupič prevzal svoj mandát predsedu Trnavského samosprávneho kraja
Galéria: 10 fotiek
Foto: facebook.com/TrnavskyKraj

Jozef Viskupič už prebral mandát predsedu Trnavského samosprávneho kraja.Ustanovujúce zasadnutie novozvoleného Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja sa uskutočnilo včera popoludní.

Medzi hlavné body programu patrila informácia predsedu Volebnej komisie Trnavského samosprávneho kraja o priebehu a výsledku volieb do orgánov Trnavského samosprávneho kraja, zloženie sľubu novozvoleného predsedu Trnavského samosprávneho kraja, zloženie sľubu novozvolených poslancov Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja a voľba členov do komisie pre nezlučiteľnosť funkcií a mandátovej komisie. 

Jozef Viskupič verejne zložil sľub predsedu samosprávneho kraja a ujal sa svojho mandátu.

Bývalý župan. Tibor Mikuš, sa tak po 12 rokoch rozlúčil so svojim mandátom a poďakoval sa všetkým členom zastupiteľstva v uplynulom období. Novému predsedovi a členom zastupiteľstva zaželal „aby sa im darilo napĺňať svoj mandát a aby ich práca v prospech občana kraja bola naozaj viditeľná a bola aj odmenená občanom zaslúženou úctou.”

Viskupič sa opäť  vyjadril k téme koalície a opozície. Vyhlásil, že nie je opozičný župan. Rovnako vyzval poslancov Trnavského kraja aby týmto dňom v maximálne možnej miere zabudli na stranícke tričká, v ktorých boli zvolení. Za kľúčovú vo svojej päťročnej misii predsedu označil spoluprácu s primátormi miest a starostami obcí v kraji. Dôležité je pre neho nie je pretláčanie straníckych nápadov, ale zlepšenie fungovania samosprávy.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: facebook.com/TrnavskyKraj