FOTO: V Modranke vybudujú novú lávku nad Trnávkou. Budú sa z nej tešiť chodci aj cyklisti


FOTO: V Modranke vybudujú novú lávku nad Trnávkou. Budú sa z nej tešiť chodci aj cyklisti
Galéria: 2 fotky
Foto: Plánuj mesto Trnava

Mesto Trnava spustilo proces verejného obstarávania, hľadá na projekt zhotoviteľa lávky pre chodcov a cyklistov. Lávka bude umiestnená ponad Trnávku na Ulici Ivana Krasku v mestskej časti Modranka.

Nová lávka bude slúžiť najmä peším aj cyklistom, ktorí v súčasnosti prechádzajú po vozovke existujúceho mosta. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť obyvateľov Modranky, rovnako aj žiakov blízkej Materskej a Základnej školy na ulici Ivana Krasku, ktorí využívajú blízky športový areál.

Prechod ponad Trnávku je v súčasnosti možný iba po existujúcom cestnom moste, ktorý nemá chodníky a občania musia prechádzať po úzkej vozovke. Okrem novej lávky pribudne aj zrekonštruovaný chodník, ktorý vedie k blízkemu športovému areálu.


Galéria: 2 fotky

Chodník pri Športovom klube bude zrekonštruovaný a upravený na šírku 3 metre. Lávka o dĺžke 15,5 metra bude slúžiť ako spoločný chodník pre chodcov a cyklistov so šírkou 3 metre a s výškou zábradlia 1,3 metra.

„Ide o jednoduchý oceľový most s betónovou mostovkou. Súčasťou stavby je aj vyčistenie koryta Trnávky v danom bode a rekonštrukcia verejného osvetlenia,“ vysvetľuje mesto Trnava. Súčasťou projektovej dokumentácie je aj verejné osvetlenie chodníka a lávky. Pôvodné osvetlenie bude presunuté a nahradené novými, modernými LED svietidlami.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu