Jozef Viskupič informoval o novom zložení Rady TTSK a o 4 zástupcoch predsedu samosprávneho kraja


Foto: Jozef Viskupič informoval o novom zložení Rady TTSK a o 4 zástupcoch predsedu samosprávneho kraja Foto: Trnavský samosprávny kraj

Na včerajšom brífingu nový župan Trnavského samosprávneho kraja informoval verejnosť o zasadnutí Zastupiteľstva samosprávy, ktoré sa uskutoční 20. decembra.

„Na tomto zasadnutí chceme oznámiť zloženie novej Rady TTSK, odborných komisií a zvoliť zástupcov predsedu. Tí budú štyria a navrhnutí sú Pavol Kalman, Marek Neštický, József Berényi a Roman Sova. Jednotliví podpredsedovia budú niesť župnú agendu, ktorú sme definovali ako osem odhodlaní pre kraj,“ povedal Jozef Viskupič. Ďalej vysvetľuje, že zástupcovia nebudú pôsobiť teritorálne, ale vecne. 

Z informácií, ktoré predseda TTSK poskytol vyplynulo, že József Berényi bude mať v pôsobnosti dopravu, infraštruktúru, vzdelávanie a školstvo, Pavol Kalman zdravotnú starostlivosť, regionálny rozvoj, rozvoj vidieka a životné prostredie, Marek Neštický občiansku spoločnosť, mládež a šport, kultúru, transparentnosť a otvorený úrad a Roman Sova hospodárenie, financie a sociálne služby. 


Rada Trnavského samosprávneho kraja bude mať po novom 13 členov a jednotlivé komisie po 8.

Okrem nového zloženia Rady TTSK, komisií a 4 zástupcov predsedu predložili aj nový návrh rozpočtu.

„Predložili sme rozpočet, ktorý predstavuje základnú informáciu, ale ďalšie dôležité časti ako register investícií sa budú prijímať v úvode budúceho roka,” zhrnul na záver predseda J. Viskupič.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj