Základná škola na Spartakovskej ulici stavia novú prístavbu pre škôlkárov a prváčikov


Foto: Základná škola na Spartakovskej ulici stavia novú prístavbu pre škôlkárov a prváčikov
Galéria: 3 fotky
Foto: trnava.sk

V Základnej škole na Spartakovskej ulici pribudne približne 100 miest pre budúcich škôlkárov a školákov. V areáli školy sa už rysujú múry novej stavby, v ktorej budú dve triedy pre prváčikov a dve učebne pre škôlkárov so samostatnými vstupmi, sociálnym zázemím a šatňami. Očakávané ukončenie  prác je na jar budúceho roka. V septembri sa triedy naplnia prvými žiakmi. 

Výstavbe predchádzalo zbúranie nefunkčného „inpaka“ už v lete. V súčasnosti pokračujú stavebné práce, aj napriek ochladeniu. 

„Využívame každý deň, kým nám ešte počasie praje, lebo keď teplota klesne pod mínus päť stupňov, budeme musieť práce zastaviť,“ hovorí Miroslav Horník z odboru investičnej výstavby mestského úradu. Podľa jeho slov v októbri začali vybúraním základovej dosky po „inpaku“, potom položili základové pásy a základy novej stavby.


Hotové je aj odvodnenie, ktoré ústi do novovybudovaných vsakovacích jám, aby dažďová voda neodtekala bez úžitku do kanalizácie, ale v letných horúčavách odparovaním zvlhčovala a ochladzovala vzduch. 

Murovacie práce sú v súčasnosti v plnom prúde. Jednopodlažná prístavba s plochou  strechou a pôdorysom 36x19 m bude s budovou školy prepojená chodbou, ktorá vyústi do priestoru medzi učebným pavilónom a telocvičňou.

Súčasťou prístavby bude tiež novovybudované detské ihrisko. Samospráva do nových priestorov školy investuje približne 600 000 eur.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: trnava.sk