Máte predstavu o budúcnosti EÚ? Právnická fakulta v Trnave pozýva na diskusiu po 20 rokoch nášho členstva v Únii


Foto: Máte predstavu o budúcnosti EÚ? Právnická fakulta v Trnave pozýva na diskusiu po 20 rokoch nášho členstva v Únii Foto: unsplash.com

Na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity sa bude vo štvrtok 2. mája 2024 konať diskusia zorganizovaná pri príležitosti 20. výročia členstva Slovenska v Európskej únii. Začne o 12:45 hod. v priestoroch knižnice Právnickej fakulty na Kollárovej 10 v Trnave

Témou pripravovanej debaty bude naše pôsobenie v únii, ale aj blížiace sa eurovoľby. V tých si už 8. júna 2024 zvolíme 15 nových poslancov Európskeho parlamentu, ktorí nás budú reprezentovať a spolupodieľať sa na ďalšom smerovaní EÚ. 


Diskusie sa zúčastnia

  • Jozef Mihál, poslanec Európskeho parlamentu z frakcie Renew Europe,
  • Mária Červeňová, kandidátka do Európskeho parlamentu za KDH,
  • Peter Varga, docent, Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave,
  • Rastislav Mráz, podpredseda Trnavského samosprávneho kraja. 


Hlavní diskutujúci spolu s hosťami preberú témy, ktoré dnes rezonujú Európou aj Trnavou. Na diskusii môžete predstaviť hodnoty a priority, ktoré považujete za dôležité, a chcete, aby boli v europarlamente reprezentované, či svoje predstavy o ďalšom smerovaní Európskej únie. 

Vstup na podujatie je voľný. Diskusiu organizuje Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku v rámci projektu ,,VotEU” podporeného Európskym parlamentom a Konrad-Adenauer-Stiftung Slovensko, a tiež v spolupráci s Právnickou fakultou Trnavskej univerzity v Trnave. Mediálnym partnerom projektu je denník SME.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu