V Opoji sa strieľalo medzi bytovkami, ohrození policajti vytiahli zbrane a jeden z páchateľov zomrel


Foto: V Opoji sa strieľalo medzi bytovkami, ohrození policajti vytiahli zbrane a jeden z páchateľov zomrel
Galéria: 15 fotiek
Foto: facebook.com/policiaslovakia

V Opoji došlo k mimoriadnej udalosti. Pri policajnej prestrelke zomrel človek. 

Na základe telefonického hlásenia o prebiehajúcej krádeži auta prišla na miesto hliadka, aby informáciu preverila. Po vystúpení z auta si v úzkej uličke všimli auto, ktoré vyštartovalo proti nim. Auto zn. Audi narazilo do policajného auta. Keďže sa z uličky ani tak auto nedostalo, nabúradlo znova, pričom vodič poškodil aj okolostojace autá. 

„Policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Trnave zasahovali v noci na dnes v obci Opoj, kde sa dvaja podozriví snažili ukradnúť auto. Policajti ich prichytili priamo pri čine. Podozriví po tom, ako zbadali policajtov, nastúpili do vozidla, s ktorým na miesto prišli a snažili sa uniknúť. Na výzvy policajtov nereagovali, naopak, pri vystupovaní policajta z vozidla svoje auto nasmerovali do policajného auta, do ktorého narazili, čím zasahujúcich policajtov ohrozili,“ informovala Polícia na facebooku.

[photo]178[photo]

Na miesto prišla aj druhá hliadka. Zlodeji narazili aj do druhého prichádzajúceho policajného vozidla a pokúsili sa utiecť. 

„Vtedy už policajti vytiahli služobné zbrane. Zasahujúci policajti následne použili služobnú zbraň a podozrivých postrelili. Okamžite do príchodu rýchlej zdravotníckej pomoci začali s poskytovaním prvej pomoci,“ dopĺňa informácie Polícia. 


Keď sa auto podarilo prejsť cez policajné autá, havarovalo. Obaja muži z auta vystúpili. Zatiaľ čo spolujazdec si ľahol na zem a vzdal sa, vodič sa pokúsil o úteku, no ďaleko sa nedostal. Spolujazdec je v súčasnosti v nemocnici a podľa doterajších informácii neutrpel vážne zranenia. Vodič auta však na mieste podľahol zraneniam z prestrelky. 

[photo]186[photo]

„Keďže auto bolo použité ako zbraň, policajti mali právo použiť svoje zbrane a to nielen na streľbu na pneumatiky, avšak konečné slovo bude mať Inšpekcia MV SR, ako to je pri každom podobnom prípade,“ informuje Polícia Slovenskej republiky. 

Polícia po prehliadke auta našla výbavu na krádež áut. Podrobné vyšetrovanie udalosti prebieha. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: facebook.com/policiaslovakia