Letisko v Piešťanoch má nové vedenie, cieľom akcionárov je odstrániť dlhy a nájsť investorov


Foto: Letisko v Piešťanoch má nové vedenie, cieľom akcionárov je odstrániť dlhy a nájsť investorov
Galéria: 7 fotiek
Foto: facebook.com/TrnavskyKraj

Na mimoriadnom valnom zhromaždení Letiska Piešťany a. s. sa vymenilo vedenie spoločnosti. Členovia predstavenstva a dozornej rady odstúpili a akcionári zvolili nových. 

Zástupcom hlavného akcionára je Trnavský samosprávny kraj. Jozef Viskupič, predseda TSK označil nové vedenie za dočasné: „Do troch mesiacov by sme chceli vypísať výberové konanie, toto je iba záchranný manažment.”

Predsedníčkou predstavenstva sa stala Anna Mierna a predsedom dozornej rady Rastislav Mráz, pričom obaja budú pracovať bez nároku na odmenu.


[photo]200[photo]

Plánom akcionárov je zbaviť letisko dlhov, aby tak pritiahli nových investorom a nadviazali s nimi spoluprácu.

V pondelok 18. decembra dokončili poslanci Výboru Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj poslanecký prieskum spoločnosti. Zúčastnili sa ho Renáta Kaščáková, Boris Kollár, Stanislav Drobný a Jozef Viskupič.

„Predstavili sme plán konsolidácie a oboznámili sme poslancov so stavom dlhovej služby, o finančných a technických možností letiska,” povedal J. Viskupič.

„Dnes už vidím svetlo na konci tunela a verím, že toto letisko bude fungovať naďalej. Letisko bude žiť, ohlásili sa noví investori, nový župan Jozef Viskupič nám vysvetlil, akou cestou chcú pokračovať. Som rád, že Piešťanci si svojou aktivitou zachránili svoje letisko,” povedal Kollár. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj