Policajti našli v Jalšovom drogy, pri prehliadke domu zaistili 36 g metamfetamínu a 76 g konope


Foto: Policajti našli v Jalšovom drogy, pri prehliadke domu zaistili 36 g metamfetamínu a 76 g konope
Galéria: 9 fotiek
Foto: KR PZ Trnava

Dňa 18. januára vykonali policajti domovú prehliadku v obci Jalšové, v okrese Hlohovec. Na základe podozrenia z drogovej trestnej činnosti a niekoľkomesačného operatívneho sledovania súvisiacich okolností uskutočnili raziu v rodinnom dome, v ktorom býva 33-ročný muž z Piešťan. 

Počas prehliadky zaistili policajti približne 36 gramov metamfetamínu a 76 gramov konope. 

„Omamné látky boli nájdené v rôznych krabičkách a vreckách, konopa v sušenej forme a metamfetamín ako biely prášok a hnedý kryštalický materiál. Zaistené látky sa podrobili expertíznemu skúmaniu na Kriminalisticko-expertíznom ústave PZ a z expertíz vyplynulo, že by z nich bolo možné vyrobiť minimálne 150 dávok marihuany a 290 dávok pervitínu, informovala o postupe polície Martina Kredatusová,“ hovorkyňa KR PZ v Trnave. 

Hodnota zaistených drog na čiernom trhu predstavuje čiastku 2 213 eur. Podozrivý muž pravdepodobne drogy predával už od roku 2014. Podľa doterajších zistení bolo jeho klientmi minimálne 15 osôb. 

Okrem omamných látok našla polícia v dome aj finančnú hotovosť, ktorá pravdepodobne pochádzala z drogovej činnosti. 

„Vyšetrovateľ muža zadržal a následne ho na základe zhromaždených dôkazov obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Pri domovej prehliadke bola nájdená a zaistená aj 200 gramová tritolová náložka a v tejto súvislosti je vedené trestné stíhanie pre nedovolené ozbrojovanie,“ dopĺňa informácie hovorkyňa. 

V prípade uznania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Trnava