Pomníky na cintoríne v Piešťanoch zahalila vysoká tráva. Obyvatelia sa sťažujú, niektorí dokonca použili postrek


Foto: Pomníky na cintoríne v Piešťanoch zahalila vysoká tráva. Obyvatelia sa sťažujú, niektorí dokonca použili postrek Foto: FB/Mesto Piešťany - To Najlepšie z Piešťan

Počas týchto dní, kedy sa s príchodom jari začala príroda prebúdzať, sa začína aj s kosením trávy. Kým ľudia v domácnosti si kosia svoje vlastné plochy, o tie verejne dostupné sa stará mesto. Na facebookovej skupine Piešťan uverejnila jedna z užívateliek príspevok, v ktorom ukazuje, aká vysoká tráva je na cintoríne. Tá pritom skutočne siaha vyše kolien.

„Bolo by ale dobré aj zavolať na SMP. Ja som v piatok volal kvôli pokoseniu bývalého futbalového ihriska a bolo mi oznámené, že ho nepokosia, lebo ho nemajú v správe,“ komentoval príspevok Michal.

„Pri kosení trávy zašpinili hroby od trávy. Dnes som tam bola a niečo strašne keby tie hroby aspoň pozametali. Tie pomníky nestoja 100 eur. Na viacerých hroboch bolo veľa trávy. Ostuda veľká,“ napísala Zuzana.

Na nepokosenú trávu na cintoríne sa v komentároch pritom sťažovalo viacero ľudí. Niektorí dokonca písali, že trávu okolo cintorínov, o ktoré sa chodia starať, pravidelné striekajú. „Tá tráva nenarástla do takej výšky za týždeň. Okolo nášho hrobového miesta si robíme pravidelne postrek, ale okolo je tráva taká, že ani pomník z chodníka nevidno. Keď bol riaditeľom pán Jančina, taká vysoká tráva tam nikdy nebola. Aj systém práce majú „kosci“ prapodivný. Pokosia kúsok na jednom konci, potom kúsok na opačnom konci, medzi hroby sa vyberú málokedy. Občania tam môžu chytiť akurát kliešte. A pani má pravdu ohľadom stavu pomníkov po ich nedbanlivej práci,“ napísala Nada.

„Pracoval tam jeden muž bol potetovaný, ale poctivo pracoval. Vtedy cintorín takto nevyzeral. Teraz ho tam už nie je vidieť. Asi nebol finančné ohodnotení! Je smutné, keď administratívny pracovník dostane viac peňazí ako ten, ktorý fyzicky pracuje. Niekde sa stala chyba!“ komentovala príspevok Mariana.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu