Trnavčan zastavil na mieste bez označenia a dopravných značiek. Polícia ho chcela pokutovať


Foto: Trnavčan zastavil na mieste bez označenia a dopravných značiek. Polícia ho chcela pokutovať Foto: Ilustračná/Pexels

Mnoho vodičov si počas potrebného zastavenia či státia so svojím motorovým vozidlom dáva pozor, či na danom mieste môžu zastaviť. Ak sa však na úseku cesty nenachádza žiadne dopravné značenie ani žltá čiara na ceste, pro šoférov to je jasný signál, že na tomto mieste môžu zastaviť aj stáť.

Jeden z obyvateľov Trnavy sa však podelil o skúsenosť s mestskými policajtmi a parkovaním práve na mieste, ktoré nemalo žiadne značenie. „Úprimne mi je ľúto mestských policajtov, ktorí musia pracovať pod nadvládou vedenia tohto mesta. Človek (ja) sa chce na 2-3 min odstaviť s autom do chládku pod strom na sídlisku, pretože čaká na osobu z činžiaku, podotýkam na mieste kde sa nenachádza žltá čiara, ani tabuľa zákaz státia ani zastavenia a okamžite naši pobláznení MP sú na mieste s prísnym rozkazom TU NEMÔŽETE PARKOVAŤ. Po vysvetlení, že ja neparkujem ale čakám zostali dámy z MP Trnava ticho, bez odozvy pozerajú na seba a aby situáciu zachránili tak jedna povie úžasnú vetu „Je tu zákaz stáť a parkovať pretože musím parkovať na riadne vyznačenom mieste.“ Znova som pripomenul, že neparkujem a nech mi milá pani policajtka s pekným úsmevom ukáže dopravné označenie, ktoré mi ZAKAZUJE tam čo i len zastaviť vozidlo. Na to boli iba úsmevy a bezradné pohľady jedna na druhú. Nehnevám sa na ne, lebo som videl teraz na vlastné oči, že chúdence to robia iba kvôli jednému pánovi z Trnavy a všetci vieme koho tým myslím a že im bolo ľudsky sprosté ma týmto vôbec otravovať, ale aby samé nemali postih tak žiaľ musia robiť zo seba toto. Je mi zle čo sa za posledné roky stalo s Trnavou,“ napísal príspevok Adam.

Príspevok pritom komentovalo viacero ľudí, z ktorých niektorí opísali aj podobnú skúsenosť. „Ja som im povedal pred 3 rokmi, že som len zastavil na naloženie tovaru. Nepochopili. Tak som im povedal, že zavolám dopravákov, aby to vyriešili. Za pár sekúnd boli preč,“ napísal Peter.

„Skôr je otázka kto normálny môže v takomto meste robiť MP. To môže robiť len taký, ktorý sa chce nad niekým iným vyvyšovať a šikanovať druhých,“ komentoval príspevok Daniel. „Hold oni neovládajú až tak zákon cestnej premávky a na základe paragrafom sa dá veľmi pekne vyhnúť pokute. Stačí mať také slečny,“ napísala Jana.

Prečítajte si viac: