Mesto Trnava chystá prestavbu kruhových objazdov na svetelne riadené. Prestavba sa má týkať troch križovatiek


Foto: Mesto Trnava chystá prestavbu kruhových objazdov na svetelne riadené. Prestavba sa má týkať troch križovatiek Foto: Google Street View

Mesto Trnava pripravuje úpravu troch okružných križovatiek na križovatky riadené svetelnou signalizáciou. Vo verejnej súťaži hľadá dodávateľa projektovej dokumentácie, uvádza Trnava live.

Primátor Peter Bročka pritom prezradil plány trnavskej radnice inštalácii semaforov na križovatkách ulíc Trstínska – Ružindolská – Cukrová pri City Parku a Dohnányho – Tamaškovičova – Zelenečská – 9. mája.

Mesto plánuje v júni vypísať verejnú súťaž na vypracovanie dopravného prieskumu, ktorý pomôže posúdiť vhodnosť tohto riešenia. Súčasťou súťaže bude aj projektová dokumentácia na prestavbu troch okružných križovatiek v okolí City Parku na svetelne riadené križovatky.


Označenie trojice križovatiek, ktorých sa má týkať prestavba / Trnava live


Ide o križovatku Trstínska – Ružindolská – Cukrová, susednú menšiu kruhovku medzi Kauflandom a City Parkom na Trstínskej ako aj o križovatku ulíc Štefana Moyzesa – Ružindolská – Suchovská.

„Dôvodom zmeny je zlepšenie priepustnosti týchto dôležitých dopravných uzlov pri zvýšenej intenzite dopravy,“ priblížil primátor.

Víťaz verejnej súťaže má pre mesto pripraviť dopravný prieskum, jednoduchý grafický návrh, geodetické zameranie územia, dokumentáciu pre územné rozhodnutie a realizačný projekt prestavby troch križovatiek.

Predpokladaná hodnota zákazky je asi 95-tisíc eur s DPH, lehota na predkladanie návrhov plynie do 18. júna 2024, dodáva Trnava live.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: