Trnavčan sa sťažuje na nepríjemný zvuk, kvôli ktorému nemôže spať. Niektorí obyvatelia sú zaň radi, počujete ho aj vy?


Foto: Trnavčan sa sťažuje na nepríjemný zvuk, kvôli ktorému nemôže spať. Niektorí obyvatelia sú zaň radi, počujete ho aj vy? Foto: Freepik

Obyvateľov Trnavy posledné týždne ruší nepríjemný zvuk. Nejedná sa však o netolerantných susedov ale o mláďatá myšiarky ušatej. Tie ožívajú najmä v noci a piskotom volajú svojich rodičov, aby ich prišli nakŕmiť. A práve to ruší obyvateľov mesta, ktorí častokrát kvôli tomu nemôž zaspať.

Na sovy pritom upozornil anonymný užívateľ na facebookovej skupine Trnavy: „Dobrý deň, prosím vás, na Tulipánovej ulici, kde je kostol, každú noc počujeme piskot ako keby vták pískal, je to cca posledné dva týždne. Je to veľmi otravné a nedá nám to spať, musíme mať zadebnené okná a aj tak to počujeme. V týchto horkách neviem ako to zvládneme. Počujete to aj Vy? Susedia ak to sú Vaši vtáčikovia tak s tým niečo prosím spravte. Ďakujem veľmi pekne.“

Na príspevok reagovalo viacero ľudí, ktorí užívateľovi napísali, že ide o mláďatá sovy a treba to len prečkať. „Ak piskot vtáčika vychádza v blízkosti kostola, môže to byt malá sova, tá tak intenzívne piští. Aj u nás bol taký piskot a nakoniec sme zistili, že na borovicu pred domom prilietavajú sovy a majú mladé. Nedá sa s tým nič robiť len počkať kým podrastú a vyletia z hniezda,“ napísala Ľudmila. „Aj my to máme na Coburgovej na ihličnatom strome každú noc. Sú to mladé sovy, ktoré sa hlásia a preto tak pištia. Ja som si už na to zvykla a zaspávam pri tom zvuku,“ komentovala Alexandra. 

„Aj skoro v strede mesta to počujeme a keď som zistila, že je to sovička tak pri tom zaspávam lebo viem, že chytajú hlodavcov a čistia tak mesto. Buďte rada, že ich máme, lebo by sme mali myši a potkanov plné mesto,“ uviedla Jana.

Nie všetkým ľuďom ich piskot prekáža, niektorí sú za to dokonca radi. „Mladé sovy. Milujem ten pocit keď zaspávam v Trnave a zvuky ako v divočine uprostred lesa,“ napísal Tomas. „Áno sovičky to sú. Buďme radi, že sú to len tie. Vďaka za ne. Darí sa im tu snáď,“ komentovala Ivana. „Je to Myšiarka ušatá, niečo ako Kuvik, druh sovy. Je aktívna vždy len večer a sedáva na stromoch pri Gejzu Dusíka, každý večer je na tom istom mieste,“ uviedla Simonka. „Sovičky, dá sa na to zvyknúť. Ak nie, existujú rôzne štuple do uší. Sovičky sú užitočne. Nie sú to rôzni asociáli, ktorí vám škrečia pod oknami. Radšej 30 sovičiek ako jeden ožran o druhej v noci,“ napísala Lenka.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: