Bude v Trnave prebiehať protest proti dopravným obmedzeniam? Obyvatelia sú za, no majú naň rozdielne názory


Foto: Bude v Trnave prebiehať protest proti dopravným obmedzeniam? Obyvatelia sú za, no majú naň rozdielne názory Foto: Facebook/Mesto Trnava

V Trnave sa poslednú dobu robí veľa zmien v doprave. Či už rôzne dopravné obmedzenia alebo zmeny v križovatkách. Na facebookovej stránke Trnavy sa v súvislosti s tým objavil príspevok, v ktorom sa pýtajú obyvateľov mesta, či by boli za alebo proti protestnej jazde Trnavou pre aktuálne a chystané obmedzenia pre vodičov. Ako na túto otázku reagovali obyvatelia?


FB/Trnava moje mesto

Podľa mnohých komentárov by boli mnohí za protest. Podľa iných je to zbytočné. „Teraz už je neskoro štrajkovať!!! Voliť bolo treba!!! Takto to dopadne keď ľudia serú na voľby potom ich terorizuje trulo z radnice,“ napísal Bohuslav. „Čo furt máte? Choďte do iných miest, tam je to nádhera bez kruháčov a semaforov. Primátor robí čo môže, keby tam sedel na jeho mieste nejaký smerák ukradol by aj sadenice z tých kruháčov,“ komentoval Martin. „Každý deň to vyzerá ako na protestnej jazde,“ reagoval Stano. „To by ale muselo prebiehať tu na FB. Lebo tu všetci áno áno a keď dôjde k niečomu tak tam je 5 ľudí,“ uviedol Luky.Niektorí obyvatelia dokonca napísali, aký protest by mal podľa nich zmysel. „Radšej by som bol za protest s konkrétnou témou. Napríklad proti autobusovej doprave na Leteckej a podobne. Takýto protest, ktorý navrhujete, sa mi zdá byť veľmi všeobecný,“ napísal Tomáš. „Alebo za zachovanie kruhových objazdov na linke a pri nemocnici. My z dedín, už sa do TT nedostaneme vôbec, akosi nefungujú tie ultra super semafory. Všetci začneme chodiť cez Modranku, to bude krása. Zjavne si nevie predstaviť, čo to urobí, ak tam dá semafor. Alebo si dobre myslím, že bude nonstop zelena až po Hospodársku?“ komentovala Miroslava.

O stanovisko sme požiadali aj vedenie mesta a článok budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: