Spoplatnené parkovanie pri školách v Trnave hnevá rodičov detí. Zdarma je len v určitom čase


Foto: Spoplatnené parkovanie pri školách v Trnave hnevá rodičov detí. Zdarma je len v určitom čase Foto: FB/Trnava

Spoplatnené parkovacie zóny sú na mnohých častiach Trnavy. Každá z nich je pritom označená o informáciu, v ktorých hodinách je zóna spoplatnená a v ktorých je na nej parkovanie zdarma. Takéto označenia majú pritom aj parkovacie zóny pri materských či základných školách. Na jednu reagovala obyvateľka mesta, ktorú táto informácia rozhnevala.

V príspevku uverejnila fotografiu informačnej tabule na parkoviskách rezidentských zón s označením R, kde je parkovanie spoplatnené 24 hodín denne, môžu sprevádzajúci rodičia parkovať 15 minút bezplatne ráno od 6:30 do 8:00 hod. a popoludní medzi 14:00 a 16:30 hod.

„Neviem kto dával takýto návrh… ale nekončia deti v škole už náhodou 12:30? A to ako vtedy si treba platiť parkovisko, keď idem pre dieťa do školy?“ napísala v príspevku.

Naň pritom reagovalo viacero obyvateľov mesta s rôznymi názormi na parkovanie. „Keď ideš pre dieťa do školy, platí tuším 10 minútová výnimka,“ napísal Martin. „Vtedy je ranná a poobedná družina,“ komentovala Lubica. „Toto je myslím pred škôlkou a tam končia najskôr 14:45,“ uviedla Silvia.


„Tie časové okná sú tam podľa mňa zbytočné. Spôsobujú nasledovné: 1. Keď idem po dieťa po 2. hodine kvôli odvozu/dovozu na lekárske vyšetrenie - už platím. 2. Keď čakám na dieťa po krúžku v škole o 17:00 - už platím. 3. Idem po dieťa napr. o 13:00 - už platím. Úplne stačila dodatková tabuľka s určením účelu bezplatného 15 min. parkovania. Tie časy sú tam zbytočné,“ reagoval na príspevok Vladimír.

Ako to teda je s parkovaním zadarmo?

„Bezplatné parkovanie pre ľudí voziacich deti do a zo školských zariadení platí len vo vyššie uvedených časoch. Mimo nich je parkovanie spoplatnené v bežnom režime danej zóny. Najvýhodnejšou možnosťou, ako uhradiť parkovné, je webová aplikácia DataMesta.trna­va.sk,“ uvádza mesto Trnava.

O stanovisko sme požiadali aj vedenie mesta a článok budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: