POZOR na hmlu: SHMÚ varuje pred zvýšeným rizikom, viditeľnosť môže byť obmedzená na 50 až 200 metrov


Foto: POZOR na hmlu: SHMÚ varuje pred zvýšeným rizikom, viditeľnosť môže byť obmedzená na 50 až 200 metrov Foto: ilustračná - pixabay.com

Pre celý Trnavský kraj platí výstraha pred hmlou. V najbližších dňoch -  10. až 11. januára 2018 - platí výstraha 1. stupňa pred hmlou. Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred zvýšeným rizikom.

Výstraha platí pre oblasť celého kraja, teda pre okresy Trnava, Galanta, Dunajská streda, Piešťany, Hlohovec, Senica, Skalica. Očakáva sa ojedinelý výskyt hmly s dohľadnosťou na 50 až 200 metrov. 

„Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ.

Predovšetkým vodiči by mali prispôsobiť svoju jazdu poveternostným podmienkam a dávať väčší pozor na cestách. V tomto období je na určitých miestach zvýšené riziko výskytu zveri na cestách. Hmla v takýchto oblastiach predstavuje o to väčšie riziko. 

Ani chodci by nemali túto výstrahu zanedbať. Pri zníženej viditeľnosti by mali predovšetkým používať reflexné prvky a pri prechode cez cestu dbať na svoju bezpečnosť. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: SHMÚ