Leopoldov získal dotáciu 2 milióny eur na rekonštrukciu kina Osveta. Plánujú z neho vytvoriť moderné kultúrne centrum


Foto: Leopoldov získal dotáciu 2 milióny eur na rekonštrukciu kina Osveta. Plánujú z neho vytvoriť moderné kultúrne centrum Foto: Mesto Leopoldov

Mesto Leopoldov dlhodobo bojuje s chýbajúcimi priestormi na organizovanie kultúrnych podujatí. Väčšina z nich prebieha vonku, čo prináša značné riziká vzhľadom na závislosť od počasia. Príležitosťou sa teda stala chátrajúca budova miestneho Kina Osveta.

Táto vízia bola pre mesto od začiatku náročná, a to nielen finančne, ale aj v súvislosti s dlhodobým plánovaním, stavebným povolením či celkovým architektonickým návrhom. V súčasnosti je to už sedem rokov, odkedy mesto začalo systematicky pracovať na tom, aby sa obyvatelia Leopoldova konečne dočkali plnohodnotného priestoru na realizáciu kultúrnych podujatí, uvádza mesto Leopoldov.


Mesto Leopoldov / Vizualizácia kultúrneho centra v Leopoldove


Podľa najnovších informácií prišla na radnicu v Leopoldove dobrá správa. Mestu totiž odklepli dotáciu takmer 2 milióny eur. Primátorka Leopoldova dostala list od Ministerstva dopravy Slovenskej republiky, ktorý oficiálne potvrdil, že mesto bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na základe Výzvy č. 1 na predkladanie žiadostí o poskytnutie prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov, informuje mesto.

Mesto má tak schválenú dotáciu v sume 1 926 960,01 eur s DPH na rekonštrukciu kina na kultúrne centrum.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: