Muž z okolia Trnavy nezištne zdieľa svoju záhradu s verejnosťou. Ničí mu ju cyklista, ktorý príde po daždi


Foto: Muž z okolia Trnavy nezištne zdieľa svoju záhradu s verejnosťou. Ničí mu ju cyklista, ktorý príde po daždi Foto: Facebook/Dobrivoj Rusov

Ak prechádzate Poľovníckou ulicou v Bielom Kostole smerom na Cífer, môžete tam zahliadnuť 60- árovú súkromnú záhradu. Lúka ma svoje čaro, mení sa každý týždeň, postupne odkvitá. Patrí jednému z obyvateľov, ktorý ju na trávenie voľného času poskytuje aj širokej verejnosti. 

Väčšina považuje za veľkorysé, že niekto sa o svoju záhradu, do ktorej vkladá nemalé úsilie a financie nezištne podelí. „Najkrajšia záhrada v akej som mohla byť, je úžasné, že nie je oplotená a je k dispozícii aj okoloidúcim,“ hovorí jedna z návštevníčiek. 

„Krásna lúka a Vy ste úžasný človek,keď sa na Vašom pozemku môžu ľudia poprechádzať, posedieť. Užiť si tú krásu. Škoda len, že nie všetci sú ľudia,“ myslí si ďalšia z obyvateliek. 


Nie každý sa k lúke správa s úctou, majiteľ sa preto uplynulé dni potýka s problémovým návštevnikom, ktorý na pozemku spôsobuje škody. Po daždi jazdí na bicykli po trávniku. „Už niekoľko dní za sebou zanecháva stopy, ničí trávu a správa sa k prírode bez rešpektu,“ hovorí majiteľ. 

Podľa niektorých ľudí, by mal zakročiť. „Označte si to na súkromný pozemok. Takto s tým asi ťažko niečo spravíte, keď to nie je ani oplotené.“  V takomto prípade by bola záhrada v bezpečí, ale radosť by robila len pár ľuďom. 

Preto ak ste počas návštevy záhrady videli alebo uvidíte niekoho podozrivého, kontaktujte majiteľa formou správy na sociálnej sieti

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: