Výstava Zlatá ratolesť Jozefa Piláta v Kníhkupectve AF sa otvára už 23. januára, potrvá do 23. marca


Foto: Výstava Zlatá ratolesť Jozefa Piláta v Kníhkupectve AF sa otvára už 23. januára, potrvá do 23. marca Foto: facebook.com/events/770278619834350

V utorok, 23. januára, o 19:00 sa otvára výstava výtvarníka Jozefa Piláta pod názvom Zlatá ratolesť. Výstava v Kníhkupectve AF na Štefánikovej ulici bude prístupná až do 23. marca.

Organizátormi sú OZ Publikum a Malý Berlín s finančnou podporou Mesta Trnava. Kurátorkou výstavy je Dominika Chrzanová. Vernisáž sa koná už 23. januára o 19:00. 

Výstava Zlatá ratolesť prináša do kníhkupectva po prvý raz umeleckú priestorovú inštaláciu zavesenú nad hlavami návštevníkov. 


„Jozef Pilát vytvára v kníhkupectve priestorovú inštaláciu pozostávajúcu zo zlatých nití a kovovej konštrukcie. Pripomínať má konáre stromov a v nich zachytenú zlatú ratolesť – imelo, na ktoré sa veľa z nás snaží dosiahnuť a odtrhnúť ho. Príbeh o zlatej ratolesti pochádza z čias antického Ríma a hovorí o tajomnom lese, v ktorom rastie posvätný strom a na ňom zlaté imelo. Tento strom ochraňuje Kráľ lesa. Získaním zlatej ratolesti a zabitím kráľa sa každému, kto skúša svoje šťastie otvára cesta do podsvetia. Zlatá ratolesť, no najmä snaha o jej získanie na úkor iného človeka, sa prenáša do dnešných čias a stáva sa metaforou našich skutkov a životov,“ popisujú oranizátori podujatia. 

Výstava je inšpirovaná rovnomennou štúdiou antropológa J. G. Frazera, ktorý pôsobil v 19. storočí. 

Jozef Pilát momentálne žije a študuje vo Varšave. Má za sebou 4 samostatné a12 kolektívnych výstav. V roku 2017 sa zúčastnil a svojim dielom prispel k festivalu súčasného umenia Biela noc v Košiciach


Miesto: Kníhkupectvo AF, Štefániková ulica
Dátum: 23.01.2018 - 19:00    23.03.2018 - 19:00



Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: trnava.sk