Na rokovaní SK8 sa hovorilo aj o Európskom výbore regiónov, slovenskí členovia by mali byť aktívny


Foto: Na rokovaní SK8 sa hovorilo aj o Európskom výbore regiónov, slovenskí členovia by mali byť aktívny Foto: Trnavský samosprávny kraj

Stretnutie predsedov samosprávnych krajov v Bratislave inicioval Juraj Droba a zúčastnil sa na ňom aj Jozef Viskupič. V rámci združenia SK8 bola ústrednou témou rokovania otázka personálneho zastúpenia vyšších územných celkov v európskom výbore regiónov. 


„Európsky výbor regiónov je poradným orgánom Európskej únie. Regionálnu samosprávu Slovenska v ňom zastupujú piati členovia vyšších územných celkov. Kraje majú taktiež štyroch náhradníkov. Po regionálnych voľbách v novembri minulého roka ostali neobsadené tri miesta členov a dvoch náhradníkov,“ informuje Trnavský samosprávny kraj.


Najbližšie rokovanie európskeho výboru regiónov sa uskutoční v marci. 

Na stretnutí SK8 sa zúčastnení zhodli, že zástupcovia slovenskej regionálnej samosprávy v európskom výbore regiónov by mali byť oveľa aktívnejší ako predtým. Na najbližšom stretnutí predsedov krajov, ktoré sa bude konať v Trnave, by sa predstavitelia  mohli dohodnúť na nových zástupcoch samosprávnych krajov. 

„Teším sa, že najbližšie privítame županov SK8 u nás v Trnave. Keďže chceme byť moderná župa, tak na presun sme zvolili elektromobil. Aj s elektromobilitou máme v kraji veľké plány,“ uviedol Jozef Viskupič, predseda TTSK. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj