Viskupič sa stretol s 21 predstaviteľmi miest a obcí z okresu Hlohovec, trápi ich doprava a voda


Foto: Viskupič sa stretol s 21 predstaviteľmi miest a obcí z okresu Hlohovec, trápi ich doprava a voda Foto: Trnavský samosprávny kraj

Jozef Viskupič pokračuje v stretnutiach so starostkami, starostami a primátormi obcí a miest v Trnavskom samosprávnom kraji. Ďalšie stretnutie sa konalo v Hlohovci, kde predseda Trnavského samosprávneho kraja privítal 21 predstaviteľov miest a obcí z okresu Hlohovec. 

Stretnutia sa zúčastnili a j podpredsedovia TTSK József Berényi, Pavol Kalman a Roman Sova. Spoločne predstavili plány Trnavského kraja na najbližšie obdobie a vypočuli si názory a podnety na vzájomnú spoluprácu.


Obce v okrese Hlohovec trápi predovšetkým  zlá dopravná situácia v okresnom meste, rozbité cesty, ktoré využívajú kamióny a ťažká nákladná doprava neoprávnene. Niektoré dediny majú problém s vodou, chýbajúcou kanalizáciou a podobne. 

„Veľká téma, ktorá prichádza pri týchto stretnutiach je téma vody. Je to síce mimo našich kompetencií, ale obce očakávajú pomoc. K trom prioritám, ktoré sme si stanovili a sú to dopravná situácia v Hlohovci, v Senici a letisko v Piešťanoch, pribudla štvrtá, ktorou je téma vody a odpadového hospodárstva,” povedal Jozef Viskupič.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj