Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom opäť hostil umeleckú výstavu, ožíva vďaka projektu Návrat do života


Foto: Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom opäť hostil umeleckú výstavu, ožíva vďaka projektu Návrat do života Foto: facebook.com/TrnavskyKraj

Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom opäť ožíva. Už 23. januára sa tu konalo slávnostné predstavenie projektu Návrat do života, ktoré predstavuje úplnú obnovu kaštieľa.

Táto historická a kultúrna pamiatka sa tak opäť stala miestom reprezentujúcim kvalitné umenie a stane sa miestom konania viacerých významných spoločenských podujatí.

„Noví majitelia, manželia Petra a Róbet Vydrovci mu vdychujú nový život a jeho počiatky predstavili prvý krát verejnosti. Symbolom návratu umenia do priestorov bývalej ruiny sa stala prvá výstava, na ktorej všetky diela niesli v sebe slovo „energia“. Evokuje silu a nekonečno ako možnosti, ktoré kaštieľ chce v budúcnosti ponúkať verejnosti v oblasti umenia a kultúry,“ informuje Trnavský samosprávny kraj. 

Prítomní hostia si tak mohli pozrieť diela Tibora Bartfaya, Jozefa Danáka, Drahomíra Prihela a Juraja Čuteka, ktorý nedávno získal ocenenie Krištáľové krídlo.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj