Detské športové hry pre žiakov budú aj v Trnave, inšpirovali ich blížiace sa Zimné olympijské hry


Foto: Detské športové hry pre žiakov budú aj v Trnave, inšpirovali ich blížiace sa Zimné olympijské hry Foto: trnavask

Už 1. februára si môžu trnavskí žiaci zasúťažiť v olympijskom duchu v telocvični Základnej školy na Spartakovskej ulici. Zimná olympiáda v juhokórejskom meste Pchjongčchang sa začne už 9. februára. Táto udalosť inšpirovala organizátorov detských športových hier. 

Podujatie Pochodeň slovenského olympijského tímu sa koná v spolupráci so Slovenským olympijským výborom ako propagácia slovenského tímu, ktorý bude reprezentovať krajinu na tejto významnej športovej udalosti. 

Detské športové hry budú prebiehať v čase od 8:00 do 12:00 vo vybraných mestách na Slovensku. 

„Na takýchto malých olympiádach budú spolu súťažiť zmiešané šesťčlenné družstvá (traja chlapci a tri dievčatá z prvého stupňa základných škôl) v celkovo šiestich disciplínach. Prihlášky družstiev je potrebné zaslať e-mailom do 28. januára 2018,“ infomruje Mesto Trnava. 

Formulár prihlášky môžete nájsť na stránke propozícií podujatia a tiež na stránke mesta Trnava a poslať ich môžete na magda@becool.sk.


Počet družstiev je limitovaný na 25 v každom meste, preto sa treba s registráciou poponáhľať. Výber družstiev závisí na dátume prihlásenia.

Akcia sa uskutoční ako predzvesť blížiacich sa XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom meste Pchjongčchang. Hlavným cieľom je priblížiť olympijskú atmosféru širokej verejnosti, ale hlavne deťom, a vybudovať tak pozitívny vzťah k športu, či už letnému alebo k zimnému,“ uvádza Mesto Trnava.

Súťažné disciplíny pre malých športovcov tvoria prekážkové dráhy, štafetový beh, skok do diaľky  miesta štafetovou formou, beh cez frekvenšný rebrík, preskakovanie piatich olympijských kruhov a podobne. 

Sprievodným podujatím Pochodne olympijského tímu bude aj Road show olympijského tímu a bude sa konať už 1. februára 2018 v nákupnom centre na ulici Ferka Urbánka od 10:00 do 18:00. Deti aj dospelí si tu budú môcť vyskúšať trenažéry, bicykle, kajaky, biatlon či pohyblivé kreslo. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava