Policajti pokračujú s preventívnymi projektami pre deti, Detská policajná akadémia je jedným z nich


Foto: Policajti pokračujú s preventívnymi projektami pre deti, Detská policajná akadémia je jedným z nich Foto: KR PZ Trnava

Už od minulého roka sa policajti prihovárajú deťom cez projekt prevencie s názvom Detská policajná akadémia, ktorý je primárne určený pre žiakov 6. až 7. ročníka ZŠ.

„Deti sa formou pracovných listov cez kreslené postavičky chlapca Krištofa, dievča Agátu a psa Maxa zoznámia s rôznymi životnými situáciami a nájdu v nich tie správne odpovede. Medzi aktuálne stále patrí téma „Bezpečne na internete“ a komunikácia na sociálnych sieťach,“ uvádza Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Podobné projekty sú pre deti nie len zaujímavé, ale predovšetkým užitočné. Deti sa aj takýmto spôsobom dokážu veľa naučiť o svojej bezpečnosti a tolerancii vo svojom okolí.

„O predsudkoch, ponižovaní, diskriminácii i rasizme sa deti dozvedia prostredníctvom pracovného listu „Každý je iný“. Zámerom tejto témy je podporovať a šíriť v deťoch toleranciu a znášanlivosť. Vynovenou témou aj téma „Stop násiliu“, ktorá vystríha deti pred rôznymi formami násilia a šikanovania, ale poukazuje aj na normálne spolunažívanie a chápanie životných hodnôt,“ dodáva hovorkyňa.

Medzi témami určenými deťom nechýba ani informácia o doprave a bezpečnosti na cestách. Cieľom projektov je poskytnúť deťom informácie, ktoré im pomôžu správne sa rozhodnúť v daných situáciách.

Projekt aktuálne ukončili deti na Základnej škole A. Merici v Trnave, kde sa tešil medzi deťmi veľkej obľube. Stretnutia s policajnými preventistkami boli pre deti natoľko inšpiratívne, že niektoré z nich na poslednom stretnutí venovali policajtkám aj svoje kresby. Niektoré z nich simôžete pozrieť.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trnava