Jozef Viskupič a predstavitelia TTSK sa stretli s predstaviteľmi obcí a miest v Galantskom okrese


Foto: Jozef Viskupič a predstavitelia TTSK sa stretli s predstaviteľmi obcí a miest v Galantskom okrese Foto: facebook.com/TrnavskyKraj

Predseda Trnavského samosprávneho kraja, Jozef Viskupič, pokračuje v stretnutiach s predstaviteľmi obcí a miest v kraji. Štvrté stretnutie sa včera, 29. januára, konalo v Galante.

Starostovia a primátori informovali predsedu kraja o svojich problémoch. Kritizovali starú grantovú schému TTSK, ktorá si podľa nich vyžadovala priveľké náklady, byrokraciu a projekty aj tak dostávali len malé finančné príspevky. Podľa župana by malo k riešeniu problému prispieť navýšenie financií z 300 tisíc na takmer 600 tisíc a tiež oklieštenie piatich výziev na tri.


Ku problémom obcí v kraji s vodou a kanalizáciou sa pridali ďalšie.

Primátor Serede Martin Tomčány kritizoval rozmáhajúce sa ubytovávanie robotníkov v priemyselných parkoch a nových firmách načierno, čím obce a mestá prichádzajú o financie, ktoré by inak za legálne ubytovanie získali. Navrhol županovi, aby rozšíril tím ľudí, ktorí by sa touto témou zaoberali. Primátor Sládkovičova Anton Szabó zase navrhol, aby sa kraj začal zaoberať podmienkam na udeľovanie povolaní na činnosť lekárom, ktorí neraz ordinujú v nevyhovujúcich podmienkach. Ako príklad uviedol lekára, ktorý ordinuje v byte v paneláku na poschodí, alebo iného, ktorý nedisponuje parkovacími miestami a tak pacienti musia chodiť k nemu peši,“ informoval Trnavský samosprávny kraj.

Jozef Viskupič na záver stretnutia zopakoval, že vplyvom podnetov od starostov rozšíril tri priority z volebnej kampane (obchvat Senice, Vyriešenie vjazdu do Hlohovca a Letisko Piešťany) o ďalšiu, ktorou je voda.

Najbližšie stretnutie s predstaviteľmi miest a obcí v kraji sa bude konať budúci týždeň v Dunajskej Strede. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj