Policajti evidujú od začiatku roka v Trnavskom kraji až 1 065 dopravných nehôd


Foto: Policajti evidujú od začiatku roka v Trnavskom kraji až 1 065 dopravných nehôd Foto: ilustračné

Policajti zaevidovali v Trnavskom kraji od 1.januára 2016 do 16.novembra 2016 celkom 1065 dopravných nehôd. Tento počet je o 3 nehody väčší ako v minulom roku. Na cestách zomrelo 26 ľudí, z toho 2 motocyklisti, 3 chodci a 1 cyklista. Oproti minulému roku počet usmrtených vzrástol o 47 %. Pri nehodách sa ťažko zranilo 78 osôb, čo je o 15 menej ako vlani.

V minulom roku bolo v Trnavskom kraji najmenej usmrtených osôb v rámci celého Slovenska. Za 10 mesiacov bolo s účasťou chodca zaevidovaných 82 dopravných nehôd, z toho 37 na priechode pre chodcov. 24 nehôd zavinili samotní chodci a 19 nehôd sa stalo mimo priechodu pre chodcov. Pri dopravných nehodách s účasťou chodca boli 3 chodci usmrtení, ťažko sa ich zranilo 9 a 72 chodcov sa zranilo ľahko, čo je 10 viac ako vlani.


Až 83 nehôd sa stalo v októbri v obci, vodiči by preto mali zvýšiť opatrnosť!

Za mesiac október zaevidovali dopravní policajti 129 dopravných nehôd.

Najviac, 50 nehôd evidujeme v okrese Trnava. Nárast v počte dopravných nehôd sme zaznamenali v okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec a Senica . Pri nehodách prišli o život 3 osoby, 11 sa ťažko zranilo a 49 ľahko. Alkohol za volantom namerali policajti pri každej 10 nehode. Počet nehôd s alkoholom vzrástol viac ako o tretinu. Negatívny vývoj sme zaznamenali v okresoch Galanta, Piešťany a Senica.

120 dopravných nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, 2 nehody chodci a 4 cyklisti. Pri týchto nehodách eviduje polícia najzávažnejšie následky, 3 usmrtené osoby, 9 ťažko zranených osôb, 46 ľahkým zraneniam. Pozornosť by vodiči mali zvýšiť v obci, nehôd bolo 77 a ich počet stúpol o 14 nehôd, alkohol asistoval v obci v 12 prípadoch.

Cyklisti zavinili 4 dopravné nehody, 1 osoba sa zranila ťažko a 2 ľahko. V obci sa stali 3 nehody, bez zavinenia detí. Chodci zavinili 2 dopravné nehody v obci. Pri nehodách sa jedna osoba ťažko zranila a jedna ľahko. Vodiči porušili v 61 prípadoch povinnosti vodiča, kde evidujeme nárast o tretinu, stúpol počet nehôd kvôli neprimeranej rýchlosti 17 a 12 nehôd zavinili vodiči v križovatkách.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu