Malý Berlín v historickom meštianskom dome na Štefánikovej, už od 2. marca aj s bohatým programom


Foto: Malý Berlín v historickom meštianskom dome na Štefánikovej, už od 2. marca aj s bohatým programom Foto: facebook.com/MalyBerlin

Už o necelý mesiac otvoria kultúrne centrum Malý Berlín na Štefánikovej 4. V piatok 2. marca sa kultúrny program prenesie do historického meštianskeho domu, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou. Už od prvého víkendu nás čaká bohatý plnohodnotný program.

„Malý Berlín chce priniesť program naozaj pre všetkých. Nemá to byť miesto výlučne pre alternatívnu kultúru a umenie, hoci aj tie v ňom budú mať svoje pevné miesto. Kultúrne centrum by malo byť časom otvorené celý deň a niečo pre seba si tu nájdu školy, rodiny s deťmi, mládež, vysokoškolskí študenti, dospelé publikum i seniori,“ informuje mesto Trnava.

Už 3. a 4. marca si môžu záujemcovia vychutnať podujatie s názvom Bergman 100, ktoré bude venované významnému filmovému režisérovi Ingmarovi Bergmanovi, ktorý by sa 14. júla 2018 dožil 100 rokov.

„Počas nášho otváracieho víkendu preto uvádzame v spolupráci s Film Europe výber jeho troch zásadných diel – Fanny a Alexander, Persona a Jesenná sonáta,“ informujú organizátori.


V marci do Malého Berlína zavíta aj humoristické divadelné zoskupenie Kapor na scéne. 18. marca predvedú zábavno-poučnú rozprávku O psíkovi a mačičke.
Dozvieme sa ako sa z mačky Mick stala doktorka a lieči svojich pacientov. Ako sanitka jej asistuje psík Bodrík. Dôlležitú úlohu budú mať aj deti, ktoré sa na predstavenie prídu pozrieť.

20. apríla bude v Malom Berlíne Carnival Youth, jedna z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. V rámci aktuálneho turné odohrajú len jeden koncert na Slovensku, a to práve v Malom Berlíne.

Informácie o ďalších podujtiach nájdete aj na stránke centra malyberlin.sk a tiež na facebooku


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava