20-ročný mladík zranil nožom troch policajtov


Foto: 20-ročný mladík zranil nožom troch policajtov

Policajný vyšetrovateľ obvinil včera z útoku na verejného činiteľa 20 – ročného muža z okresu Zlaté Moravce. Mladík je obvinený z toho, že na Veľkonočný pondelok zaútočil v Zavare nožmi na policajtov.

Hliadka Obvodného oddelenia PZ Zavar bola vyslaná na zákrok na sídlisko Poronda. Útočník si sám privolal políciu, nakoľko podľa vlastných slov napadol svoju priateľku.

“Na zakročujúcich policajtov zaútočil dvomi kuchynskými nožmi, pričom jedného z nich zasiahol do holene a spôsobil mu bodnú ranu. Útoky a vyčíňanie páchateľa pokračovali aj na voľnom priestranstve pred bytovkou. Privolané posily príslušníkov pohotovostnej motorizovanej jednotky použili na odvrátenie útoku páchateľa varovný výstrel do vzduchu a následne ho spacifikovali,” priblížila krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Rozzúrený mladík počas zákroku kládol aktívny odpor, pričom zranil ďalších dvoch policajtov. Tí utrpeli ľahšie zranenia.

“Muža následne predviedli na policajný útvar, kde bol zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia. Zároveň vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie. Ak ho súd uzná vinným, hrozí mu odňatie slobody na 3-8 rokov,” uviedla hovorkyňa.
Jeho priateľka, ktorá bránila vo vykonaní služobného zákroku, je riešená za neuposlúchnutie výzvy policajta v priestupkovom konaní.

Obaja mladí ľudia boli pod vplyvom alkoholu, mužovi bol odobratý biologický materiál na zistenie iných toxických látok.

Miesto: -
Dátum: 12.04.2015