Shakespearova hra Timon Aténsky, dielo plné humoru, vášne a katarzie, ožíva v Divadle Jána Palárika


Foto: Shakespearova hra Timon Aténsky, dielo plné humoru, vášne a katarzie, ožíva v Divadle Jána Palárika Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Tragický osud Timona Aténskeho vystihuje aj známy Shakespearov citát: 

„Kto trpí sám, ten trpí ťažšie, 

že vidí svoj kríž cez iných šťastie.”  

V Divadle Jána Palárika v Trnave si môžete príbeh opäť pozrieť už 13. februára o 19:00.

Shakespearove dielo je kombináciou ľudskej tragédie a komických až groteskných prvkov. Protikladmi dobra a zla nás núti zamyslieť sa nad podstatou dobrých skutkov a tiež nad tým, ako ľahko sa dá dobro zneužiť.


„Diváci sa môžu tešiť na plnokrvného Shakespeara v jeho vrcholnej forme a na strhujúce hudobné divadlo plné humoru, vášne a katarzie,“ informuje Divadlo Jána Palárikia v Trnave.

Hra s antickou tematikou zobrazuje zámožného mešťana Timona, ktorý sa riadi heslom: „Miluj blížneho svojho ako seba samého“.  V duchu tohto hesla štedro pomáha svojim priateľom a rozdáva všetko, čo má, až sa napokon sám dostane do finančných problémov a potrebuje pomoc. Lenže „priatelia“ sa mu obrátia chrbtom. 

Timon Aténsky vypovedá príbeh filozofických rozmerov – ako sa z dobrého a šľachetného človeka stáva zatrpknutý mizantrop odsúdený na večnú samotu.

Réžia: Viktor Kollár. Dramaturgia: Martin Timko. Scéna: Ján Zavarský. Kostýmy: Eva Farkašová. Hudba: Vladislav Šarišský.  

Hrajú: Tibor Vokoun, Martin Križan, Tomáš Vravník, Kristína Tóthová/Jana Kollárová a. h., Katarína Šafaříková a. h., Mária Jedľovská, Ján Topľanský, Miroslav Beňuš

Miesto: Divadlo Jána Palárika v Trnave, Veľká sála
Dátum: 13.02.2018 - 19:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave