Vďaka projektu arcidiecéznej charity môžete aj Hlineným dukátom pomôcť tým, ktorí to potrebujú


Foto: Vďaka projektu arcidiecéznej charity môžete aj Hlineným dukátom pomôcť tým, ktorí to potrebujú Foto: trnava.sk

Trnavská arcidiecézna charita pripravila spolu s mestom Trnava projekt Hlinený dukát, ktorý je zameraný na podporu ľuďom v núdzi. Už od 12. februára si môžete zakúpiť hlinené dukáty na viacerých miestach v Trnave.

Hodnota jedného dukáta je 1 euro. Nájdete ich v charite na Hlavnej ulici, u informátora na radnici a na Mestskom úrade a v informačnom stredisku v mestskej veži. Do konca februára budú dostupné aj v kostoloch.

„Hlineným dukátom môžu Trnavčania podľa vlastného uváženia obdarovať niekoho v núdzi. Pri darovaní dukátu treba nasmerovať obdarovaného do charitného centra na Hlavnú ulicu č. 43, kde za hlinený dukát dostane konzervu s mäsom alebo rybami, paštétu atď,“ informovalo mesto Trnava.

Takýmto spôsobom sa vytvorí alternatíva pre žobrajúcich, ktorí často získané peniaze využívajú na kúpu alkoholu alebo drog. Aktéri projektu dúfajú, že tým pomôžu vyrešiť tiež dilemu ľudí, korí by radi pomohli, ale často ich trápi otázka, kde ich peniaze skončia a či naozaj niekomu pomôžu.

Na začiatok bolo vyrobených 500 kusov podľa návrhu Ľudovíta Horníka z Cífera. Na jednej strane je znak charity a na druhej je sv. Martin, ktorý sa podľa povesti podelil so žobrákom o svoj plášť. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava