Zmierenie,alebo dobrodružstvo pri obžinkoch patrí medzi divadelné klasiky a opäť prichádza do Trnavy


Foto: Zmierenie,alebo dobrodružstvo pri obžinkoch patrí medzi divadelné klasiky a opäť prichádza do Trnavy Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Už 9. mája vás v Divadle Jána Palárika v Trnave čaká slovenská klasika - Dobrodružstvo, alebo zmierenie pri obžinkoch.

Trojdejstvová veselohra je založená na dobrodružstve predstieranej identity. Vítanie mladého baróna Ľudovíta Kostrovického, potencionálneho ženícha, sa deje vo výraznom napätí.

Mladý barón si vymení rolu so svojim priateľom a predstiera, že je inžinier. Miluša spolu s grófkou prichystajú na mladých mužov podobný úskok. Grófka je na obžinkovej slávnosti dievčaťom z ľudu a Miluša hrá rolu národne-uvedomelej grófky.

Falošná identita je v hre zdrojom viacerých komických výstupov a niekedy aj dobrodružných ľúbostných avantúr, ktoré napriek zdanlivo neriešiteľným konfliktom spejú k zmiereniu a happyendu.Réžia: Ján Sládeček. Dramaturgia: Martin Timko. Scéna: Jaroslav Valek. Kostýmy: Jaroslav a Miroslav Daubravovci.

Hrajú: Petra Blesáková, Ján Topľanský, Silvia Holečková/Edita Borsová a.h., Mária Jedľovská/Ingrid Filanová a.h., Tibor Vokoun/Vladimír Jedľovský, Tomáš Mosný/Peter Trník a.h., Miroslav Beňuš, Greor Hološka a.h./Michal Blaho a.h., Michal Monček a.h.

Miesto: Divadlo Jána Palárika v Trnave, Veľká sála
Dátum: 09.05.2018 - 10:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave