Do Divadla Jána Palárika v Trnave opäť prichádza Shakespearov jedinečný príbeh Timon Aténsky


Foto: Do Divadla Jána Palárika v Trnave opäť prichádza Shakespearov jedinečný príbeh Timon Aténsky Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Divadlo Jána Palárika pozýva milovníkov Shakespearových diel na predstavenie hry Timon Aténsky. Uskutoční sa už 7. marca o 19:00 vo veľkej sále Divadla Jána Palárika v Trnave. 

Tragický osud Timona Aténskeho vystihuje aj známy Shakespearov citát:
„Kto trpí sám, ten trpí ťažšie, 
že vidí svoj kríž cez iných šťastie.”  

Shakespearove dielo je kombináciou ľudskej tragédie a komických až groteskných prvkov. Protikladmi dobra a zla nás núti zamyslieť sa nad podstatou dobrých skutkov a tiež nad tým, ako ľahko sa dá dobro zneužiť.

„Diváci sa môžu tešiť na plnokrvného Shakespeara v jeho vrcholnej forme a na strhujúce hudobné divadlo plné humoru, vášne a katarzie,“ informuje Divadlo Jána Palárika v Trnave.


Hra s antickou tematikou zobrazuje zámožného mešťana Timona, ktorý sa riadi heslom: „Miluj blížneho svojho ako seba samého“.  V duchu tohto hesla štedro pomáha svojim priateľom a rozdáva všetko, čo má, až sa napokon sám dostane do finančných problémov a potrebuje pomoc. Lenže všetci jeho „priatelia“ sa mu obrátia chrbtom. Timon zostáva bez majetku, priateľov a akéhokoľvek súcitu. Utiahne sa do lesa a v absolútnej samote upadá do hlbokej nenávisti k celému ľudskému pokoleniu. Timon Aténsky vypovedá príbeh filozofických rozmerov – ako sa z dobrého a šľachetného človeka stáva zatrpknutý mizantrop odsúdený na večnú samotu. 


Réžia: Viktor Kollár. Dramaturgia: Martin Timko. Scéna: Ján Zavarský. Kostýmy: Eva Farkašová. Hudba: Vladislav Šarišský.

Hrajú: Tibor Vokoun, Martin Križan, Tomáš Vravník, Kristína Tóthová/Jana Kollárová a. h., Katarína Šafaříková a. h., Mária Jedľovská, Ján Topľanský, Miroslav Beňuš

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Divadlo Jána Palárika v Trnave, Veľká sála
Dátum: 07.03.2018 - 19:00


Prečítajte si viac:Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave