Viskupič a Bročka podpísali Memorandum o spolupráci v oblasti kultúry, umenia a kreatívnych odvetví


Foto: Viskupič a Bročka podpísali Memorandum o spolupráci v oblasti kultúry, umenia a kreatívnych odvetví Foto: Trnavský samosprávny kraj

Jozef Viskupič, predseda TTSK, a Peter Bročka, primátor mesta Trnava, podpísali dnes, 23. februára, v priestoroch Úradu TTSK Memorandum o spolupráci v oblasti kultúry, umenia a kreatívnych odvetví.

Podpisu memoranda predchádzal pracovný rozhovor, v ktorom sa obaja aktéri zhodli že kultúra, umenie a kreatívne odvetvia predstavujú základný pilier formovania spoločenského života v meste a kraji. Predseda kraja primátor mesta veria, že spolupráca je potrebná v záujme zvýšenia kvality organizovaných kultúrnych podujatí a vytvorenia priaznivých podmienok ich rozvoja.

Cieľom tejto spoločnej dohody je vytvoriť optimálne podmienky pre kvalitný život občanov a prehĺbiť spoluprácu kraja a krajského mesta v oblasti kultúry.


Účastníci memoranda budú prostredníctvom svojich kultúrnych organizácií a pracovníkov pôsobiacich vo sfére kultúry spolupracovať v oblasti divadelného, literárneho, hudobného a vizuálneho umenia, ako aj v oblasti muzeológie, galerijnej a knižničnej činnosti. 

Primátor mesta Trnavy sa vyjadril, že verí v zlepšenie vzťahov mesta a kraja. Jozef Viskupič vyjadril nádej, že podobne prelomia ľady aj vo vzťahu s ostatnými mestami v kraji v rámci skupiny M17.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj