Cyklistické podujatie Od Tatier k Dunaju aj napriek skleróze multiplex zavíta opäť aj do Trnavy


Foto: Cyklistické podujatie Od Tatier k Dunaju aj napriek skleróze multiplex zavíta opäť aj do Trnavy Foto: http://tatrydunaj.sk , trnava.sk

4. ročník cyklistického charitatívneho podujatia s názvom Od Tatier k Dunaju aj napriek skleróze multiplex pomôže aj v roku 2018 podporiť pacientov s touto diagnózou.

Cyklisti vyrazia 21. mája 2018 spod Tatier zo Štrbského Plesa a postupne prejdú jednotlivé mestá a obce Slovenska. Trasa povedie Slovenskom, pričom piata etapa sa bude končiť v piatok 25. mája 2018 v Trnave.

26. mája, deň pred Slovenským národným dňom sclerosis multiplex, vyštartujú cykisti z Trnavy do konečného cieľa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Pelotón sa bude šinúť cez Liptovskú Kokavu. Liptovský Mikuláš. Kúpele Lúčky a obec Lúčky. Dolný Kubín. Terchovú. Žilina – Predsedníčka ŽSK. Plevník-Drienové. Považská Bystrica. Trenčianske Teplice. Trenčín. Nové Mesto n. Váhom. Piešťany. Nitra. Trnava. Bratislava – hl. mesto SR.  Staré Mesto Bratislava.  

„Primátori a starostovia miest a obcí sa aktívne zapájajú do celej organizácie a osvety.  Prevzali záštitu a pripravujú adekvátny program s privítaním na námestiach. Súčasťou je samozrejme aj osobná cyklovačka pracovníkov úradov s pelotónom. Na túto časť spolupráce sa už veľmi tešíme,“ informujú organizátori podujatia.


Jednotlivci a tímy, ktoré sa chcú pridať či už na celú trať alebo jej úsek, sa môžu zaregistrovať do 18. apríla 2018.
Po zaplatení registračného poplatku získajú účastníci špeciálny športový cyklistický dres klasik určený pre bežných cyklistov v neónovo-žltej farbe s logom podujatia.

Cieľom podujatia je poukázať na problémy, ale aj výzvy, ktoré so sebou prináša ochorenie skleróza multiplex. Pacienti – cyklisti počas neho prekonávajú nielen samých seba, ale aj všeobecnú neznalosť o svojej chorobe.

„Nad podujatím prevzali záštitu minister zdravotníctva SR, predsedkyňa Žilinského samosprávneho kraja a šestnásti starostovia miest a obcí. Medzi nimi aj primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý sa vlani spolu s tímom zamestnancov Mestského úradu v Trnave zúčastnil piatej etapy z Nového Mesta nad Váhom do Trnavy. Na Trojičnom námestí ich čakalo vrelé prijatie a pekný program. Mesto Trnava budú jeho zamestnanci v piatej etape (z Piešťan cez Nitru do Trnavy) reprezentovať aj tento rok,“ informuje mesto Trnava.

Počas akcie budú prebiehať aj dve súťaže, a to o najpočetnejší tím a najkreatívnejší názov tímu. Najpočetnejší tím čakajú balíčky kozmetiky a lídra aj zaujímavý víkendový pobyt, najzaujímavejší názov tiež nezostane bez odozvy.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Trnava