Ťapákovcov a ich rodinný príbeh si môžete v prvé marcové dni pozrieť v Divadle Jána Palárika Trnave


Foto: Ťapákovcov a ich rodinný príbeh si môžete v prvé marcové dni pozrieť v Divadle Jána Palárika  Trnave Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Známu novelu Boženy Slančíkovej Timravy si opäť môžete pozrieť aj v divadelnom prevedení. Už vo štvrtok, 1. marca, o 19:00 a v piatok, 2. marca, o 10:00 vám príbeh slovenskej rodiny Ťapákovcov priblížia herci v Divadle Jána Palárika v Trnave.

„U Ťapákovcov chlapi postávajú po dvore a nemôžu striasť zo seba zimnú lieň. Nemôžu sa nahútať, či ísť započať oračku dnes, či nie. Role síce túžia za pluhom – no nie je piatok, ale streda. U Ťapákov však odjakživa nezačínali práce v iný deň.“  B.S. Timrava: Ťapákovci.

Slovenský scenárista, režisér a dramatik Ondrej Šulaj vytvoril na základe Timravinej novely tragikomickú dramatizáciu plnú šťavnatého humoru s nádychom irónie a sarkazmu. Šulaj pomocou mnohých detailov citlivo dokreslil jednotlivé charaktery v Ťapákovskej rodine a vytvoril tak ďalšie a ďalšie odtiene ťapákovskej „duše“.

„Timrava sa vo svojich dielach neostýcha kritizovať zaužívané tradície a praktiky dedinského života. Jej výnimočný pozorovací talent a cit pre spoločenskú kritiku sa aj v tomto diele prejavuje s veľkou dávkou humoru. Ťapákovci sú synonymom lenivosti, nečinnosti a ľahostajnosti. U Ťapákovcov žije šestnásť ľudí v jednej izbe,“ približuje dielo Divadlo Jána Palárika.


Jedinečný príbeh z pera slovenskej autorky a v prevedení trnavských hercov ponúka prierez charaktermi členov rodiny Ťapákovcov, ale aj nejedného z nás. 

Réžia: Matúš Bachynec. Dramaturgia: Lucia Mihálová. Scéna: Ján Husár. Kostýmy: Peter Čanecký. Hudba: Daniel Fischer. Svetelný dizajn: Juraj Jakabčin.

Hrajú: Tomáš Vraník, Kristína Tóthová, Martin Kižan, Ingrida Baginová a.h., Miroslav Beňuš, Silvia Holečková, Marta Maťová a.h., Martin Kochan, Petra Blesáková, Vladimír Jedľovský, Tatiana Kulíšková.


Miesto: Divadlo Jána Palárika v Trnave, Veľká sála
Dátum: 01.03.2018 - 19:00    02.03.2018 - 12:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave