Príbeh o hľadaní ľudského šťastia s názvom Modrý vták vám predstavia herci v Divadle Jána Palárika


Foto: Príbeh o hľadaní ľudského šťastia s názvom Modrý vták vám predstavia herci v Divadle Jána Palárika Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Predstavenie Modrý vták vás opäť pozýva do Divadla Jána Palárika v Trnave. Zaujímavý príbeh o hľadaní ľudského šťastia  si môžete prísť pozrieť už vo štvrtok 21. júna o 10:00.

Divadelné predstavenie Modrý vták je dielom francúzskeho symbolizmu a jeho predstaviteľa Mauricea Maeterlincka. V prevedení Divadla Jána Palárika v Trnave ponúka divákovi nielen hlboké myšlienky diela, ale aj silný estetický zážitok.

„Symbolistická hra, nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Mauricea Maeterlincka Modrý vták, patrí ku klenotom svetovej dramatickej tvorby určenej deťom. Autor v nej magickým spôsobom popisuje snovú výpravu dvoch detí za tajomným “modrým vtákom“. Je to rozprávková metafora o hľadaní ľudského šťastia,“ popísalo hru Divadlo Jána Palárika v Trnave.


Divadelná hra pochádza z pera Mauricea Maeterlincka, belgického dramatika píšuceho po francúzsky. Autor v roku 1911 získal Nobelovú cenu. Dielo Modrý vták je popretkávané symbolmi, keďže autor patrí medzi predstaviteľov tohto odvetvia. Príbeh nám pomocou obrazov pomáha hľadať odpovede na dôležité otázky týkajúce sa nie len podstaty šťastia, ale aj pravých hodnôt v živote, predovšetkým lásky.

Réžia: Peter Palík. Dramaturgia: Martin Geišberg. Scéna: Ján Zavarský. Kostýmy: Eva Kleinová. Hudba: Martin Geišberg. Choreografia: Stanislava Vlčeková. 

Hrajú: Martin Križan, Silvia Holečková, Tomáš Vraník, Michal Jánoš, Petra Blesáková, Miroslav Beňuš, Tomáš Mosný, Mária Jedľovská, Monika Stankovičová a. h., Dáša Moderová a. h., Nina Kočanová. Michal Blaho a. h., Braňo Mosný s. h., Vanda Tureková a. h.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Divadlo Jána Palárika v Trnave, Veľká sála
Dátum: 21.06.2018 - 10:00
Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave