×

Prečo sledovať WhatsApp

  • odstávky elektriny, tepla a vody,
  • uzávierky ciest, nehody,
  • meškania vlakov a MHD,
  • mimoriadne udalosti,
  • dôležité správy.
Sledovať WhatsApp
  • 26. november 2024 o 12:15

Najkrvavejšia mafiánska vražda v histórii má dohru. Obžalovaní sú dvaja muži z vraždy v dunajskostredskom bare Fontána

Prokuratúra obžalovala dvoch mužov z vraždy v Dunajskej Strede

Foto: Najkrvavejšia mafiánska vražda v histórii má dohru. Obžalovaní sú dvaja muži z vraždy v dunajskostredskom bare Fontána
Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Krajská prokuratúra v Trnave podala na Okresný súd v Trnave obžalobu na dvoch mužov obvinených z účasti na jednej z najkrvavejších mafiánskych vrážd v histórii Slovenska, informovala RTVS. K tragickej udalosti došlo 25. marca 1999 v dunajskostredskom bare Fontána, známom ako obľúbené miesto stretnutí skupiny pápayovcov.

Obžaloba bola podaná v pondelok 18. novembra. A. U. čelí obvineniu z vraždy spáchanej formou spolupáchateľstva. Druhý obvinený, R. V., je stíhaný za účasť na trestnom čine vraždy.

Čo sa v osudný deň stalo?

K brutálnemu činu došlo 25. marca 1999 krátko po 19:15. Do baru Fontána vtrhli traja maskovaní muži, ktorí sa vydávali za policajtov. V priebehu niekoľkých minút spustili streľbu, pri ktorej na mieste zahynulo deväť ľudí. Desiata obeť zomrela na následky zranení neskôr v nemocnici. Medzi obeťami masakry boli členovia mafiánskej skupiny, ktorú viedol Tibor Pápay, jeden z najvplyvnejších mužov dunajskostredského podsvetia.

Pôvodne sa im nepodarilo zohnať maskáčové oblečenie, aké používali policajné zásahové jednotky, a tak nakoniec zohnali len modré montérky a biele maliarske overaly. Na ne si mali obliecť nepriestrelné vesty, z ktorých jedna bola v kamuflážnom vzore a dve čierne, uvádza Plus jeden deň.

Po vykonaní akcie sa vrátili do bytu, kde sa schovávali. Komunikovali len cez jednorazové mobilné telefóny. Po akcii sa prezliekli v garáži a oblečenie, ktoré mali na sebe, hodili do vreca. Následne sa dôkladne umyli, najmä ruky a vlasy, aby sa zbavili stôp strelného prachu.

Čítajte viac o témach: Dunajská Streda , Krimi , Obžaloba , Súd ,

Minútky zo Slovenska