O živote žien rodu Esterházyovcov sa dozviete viac od autorky rovnomennej knihy už v piatok v Seredi


Foto: O živote žien rodu Esterházyovcov sa dozviete viac od autorky rovnomennej knihy už v piatok v Seredi Foto: Mestské múzeum v Seredi, patriaddgalanta.sk

Mestské múzeum v Seredi a Občianske združenie Vodný Hrad pozývajú všetkých milovníkov histórie a záujemcov na prednášku ss názvom Ženy rodu Esterházyovcov. Podujatie sa bude konať v Obradnej sále mestského úradu v Seredi v piatok 16. marca o 18:00. Prednášať bude PhDr. Anna Jónásová.

„Esterházyovci. Rod s predikátom „de Galanta“, ktorý už takmer 500 rokov zaujíma historikov, genealógov, múzejníkov, archivárov a publicistov. Históriu života rodu pripomínajú v seredskom a galantskom regióne kultúrne pamiatky - dva kaštiele v Galante a jeden kaštieľ v Seredi,“ informuje Mestské múzeum v Seredi.

Predovšetkým ženám tohto významného rodu sa venuje aj kniha Galanťanky Anny Jónásovej s názvom Ženy rodu Esterházyovcov. Autorke sa aj vďaka nohatej korešpondencii esterházyovských žien podarilo zozbierať zaujímavé informácie do jednej knihy.


Listy v latinskom, maďarskom, nemeckom a slovenskom jazyku inšpirovali autorku k skúmaniu genealógie rodu, ich manželstiev, sobášnej politiky, ich participácie na hospodárení v sídlach rodu, ako i spoločenskej angažovanosti týchto žien v Uhorsku. 


Nenechajte si ujsť prednášku o zaujímavých faktoch a udalostiach zo života významných žien tohto rodu. 

Miesto: Mestský úrad v Seredi, Obradná sála
Dátum: 16.03.2018 - 18:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mestské múzeum v Seredi