Počas víkendu nás opäť čaká sneženie, SHMÚ vydal výstrahu 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi


Foto: Počas víkendu nás opäť čaká sneženie, SHMÚ vydal výstrahu 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi Foto: ilustračná - pixabay.com

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na víkend výstrahu 1. stupňa a upozorňuje na možný výskyt snehových jazykov a závejov aj na území Trnavského kraja. V sobotu platí výstraha 1. stupňa predovšetkým v okrese Piešťany, v nedeľu zahŕňa aj okresy Hlohovec, Senica, Skalica a Trnava. Dávajte si pozor predovšetkým na cestách.

Rovnako ako SHMÚ, aj portál imeteo.sk informoval na ochladenie, ktoré sa začne na našom území. Počas víkendu očakávajú meteorológovia sneženie na viacerých územiach Slovenska.

„Na mnohých miestach bude snežiť, lokálne aj výdatnejšie, prídu celodenné mrazy na takmer celé územie a pridá sa silný vietor, ktorý zhorší situáciu na cestách,“ uvádza portál imeteo.sk.

„V okrese Piešťany  sa očakáva miestami výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlost 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h)  a priemernú rýchlost 12 - 14 m/s (45 - 50 km/h). Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná,  ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dodáva Slovenský hydrometeorologický ústav.

 

Na cestách jazdite opatrne a s ohľadom na poveternostné podmienky. Radšej spomaľte a udržiavajte bezpečnostný odstup medzi vozidlami. 


Prečítajte si viac:


Zdroj: SHMÚ, imeteo.sk