V Koppolovej vile si môžete pozrieť jedinečnú výstavu Lenky Vilhelmovej s názvom Hlava hmatatelná


Foto: V Koppolovej vile si môžete pozrieť jedinečnú výstavu Lenky Vilhelmovej s názvom Hlava hmatatelná Foto: Galéria Jána Koniarka, Trnava

Už 5. apríla o 18:00 otvára Galéria Jána Koniarka v Trnave ďalšiu autorskú výstavu. Tentokrát svoje diela predstaví Lenka Vilhelmova. Výstava s názvom Hlava hmatatelná ponúka prierez tvorbou od roku 1998 po súčasnosť.

Ústredným motívom výstavy je ľudská hlava. Reprezentovaná je ako nadčasový vizuálny objekt a súčasne symbol subjektívnej reflexie stavu mysle, pamäte, pocitov a intuície.

Výstava bude prístupná v Koppolovej vile na Zelenom kríčku až do 9. mája.

Lenka Vilhelmová je popredná česká grafička, maliarka a vysokoškolská pedagogička. Participovala aj na práve prebiehajúcej medzinárodnej výstave Zrkadlo ticha. Teraz sa predstaví ako autorka samostatne.

Výstavný koncept projektu Hlava hmatatelná je rozdelený do 5 častí, ktoré spája centrálny motív, a to hlava. Tá je prezentovaná aj ako symbol subjektívnej reflexie stavu mysle, pamäti, pocitov a intuície. Práve hlava je miesto, kde sa tvoria obrazy reality prostredníctvom rôznych imaginatívnych procesov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Galéria Jána Koniarka, Kopplova vila, Trnava
Dátum: 05.04.2018 - 18:00    09.05.2018 - 16:00


Prečítajte si viac:Zdroj: Galéria Jána Koniarka, Trnava