Aj Trnava, Piešťany a Skalica sa dnes pripájajú k opätovným protestom za slušné Slovensko


Foto: Aj Trnava, Piešťany a Skalica sa dnes pripájajú k opätovným protestom za slušné Slovensko Foto: https://www.facebook.com/events/182365429068399/

Aj dnes budú vo viacerých mestách na Slovensku prebiehať protestné zhromaždenia. V Trnave sa stretávajú občania o 17:00 na Trojičnom námestí. Organizátori stále požadujú objektívne a nezávislé vyšetrenie vraždy novinára a jeho snúbenice.

„Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní,“ uvádzajú organizátori, ktorí opätovne žiadajú výmenu na poste policajného prezidenta.

„Ak sa chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, k tomu, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti,“ dodávajú organizátori.  

Spolupracujú aj so študentskou organizáciou Nie je nám to jedno. 
Protesty sú po Veľkej noci vo štvrtok, pretože v piatok je už námestie SNP v Bratislave obsadené. 


Organizátori protestu Za slušné Slovensko sa opätovne dištancujú od politických aktivít a akéhokoľvek náznaku násilia v uliciach. Vyzývajú všetkých účastníkov k pokojnému protestnému zhromaždeniu.

Viac informácií o proteste nájdete aj na stránke podujatia na facebooku

Protesty sa budú konať aj v ďalších mestách v Trnavskom kraji:
Piešťany
https://www.facebook.com/events/157471078277949/
Skalica
https://www.facebook.com/events/982371018581933/

Miesto: Trojičné námestie ( ale aj Piešťany, Skalica)
Dátum: 05.04.2018 - 17:00


Prečítajte si viac: