Hasiči z Trnavy a Kútov sa zúčastnili na medzinárodnom cvičení so škodlivými látkami v Rakúsku


Foto: Hasiči z Trnavy a Kútov sa zúčastnili na medzinárodnom cvičení so škodlivými látkami v Rakúsku
Galéria: 28 fotiek
Foto: facebook.com/prezidiumhazz

Na medzinárodnom cvičení sa zúčastnili aj naši hasiči z Trnavy a Kútov. 14. apríla si overili a doplnili svoje schopnosti a zručnosti na cvičení so škodlivými látkami v rakúskom meste Hohenau an der March.

V prihraničnom rakúskom mestečku sa konalo medzinárodné cvičenie pre zástupcov HaZZ Trnavského a Bratislavského kraja, ale aj Juhomoravského kraja a FF Gänserndorf.

„Námetom cvičenia bola cezhraničná spolupráca jednotiek boja so škodlivým látkami zo Slovenska, Českej republiky a okresu Gänserndorf (Rakúsko),“ informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru SR.

Hlavným cieľom cvičenia bolo preveriť pripravenosť hasičských jednotiek na zásah pri udalosti s nebezpečnými látkami. V rámci neho museli vykonať likvidáciu následkov dopravnej nehody nákladného automobilu prevážajúceho nebezpečné látky.

Na cvičení sa zúčastnili hasiči z hasičskej stanice z Trnavy a Kútov, hasiči z Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave, hasiči Juhomoravského kraja a hasiči okresného hasičského veliteľstva Gänserndorf. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Prezídium hasičského a záchranného zboru